Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Педагогіка і виховання » Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Сторінка 6

Психолог пропонує послухати вірш та відповісти, чи можна нашити справжніми подругами дівчаток, про яких написано вірш.

Справжні подруги

Дівчинка Людмила Вранці мамі заявила:

— Все! В садочок я не йду! Я не стерплю цю біду. Щастя скінчено моє! Адже в Рити джинси є.

І тепер зі мною Рита Відмовляється дружити. Мамо! Дружбу виручай, Джинси і мені купляй!

— Ви ж були найкращі друзі? А ви що скажете мені:

Це справжні подруги чи ні?

Відповіді дітей. Психолог запитує, чому діти так вважають.

Малювання «Мій друг»

Мета: виховувати повагу одне до одного.

Дітям пропонується намалювати свого друга, а потім подарувати йому малюнок.

Вивчення мирилочки

Мета: виховувати повагу та доброзичливість.

Психолог запитує у дітей, чи буває так, що діти сваряться, ображаються одне на одного. Якщо таке трапляється, необхідно зробити крок назустріч та помиритися зі своїм другом. А в цьому, допоможе мирилочка.

Мир, миром,

Пироги з сиром,

Варенички в маслі,

Ми дружечки красні,

Поцілуймося!

Підсумок заняття

Повторення рис справжнього друга та мирилочки. Психолог наголошує дітям на тому, що справжню дружбу слід цінувати та берегти.

Прощання

Діти утворюють стовпчик зі своїх кулачків (по одному кулачку) і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 9

Тема: Учимося спілкуватися

Мета: продовжувати вчити дітей розуміти мову жестів та міміки; розвивати уяву; виховувати доброзичливе ставлення до інших.

Обладнання: м'яч, предметні картинки, пазли.

Хід заняття:

Вітання

Мета: розвивати почуття єдності.

Діти стоять у колі, тримаючись за руки. Разом вклоняються, і з посмішкою промовлять: «Вітаю».

Етюд « Зачаровані діти »

Мета: розвивати уяву.

Діти уявляють себе «зачарованими». Вони не можуть говорити, на всі запитання відповідають жестами та мімікою. Наприклад, показують, де знаходяться речі у кімнаті тощо.

Гра «Поклич лагідно»

Мета: виховувати доброзичливість до інших.

Діти стоять у колі. Одна дитина стоїть у центрі кола. Вона починає кликати іншу дитину, лагідно називаючи її ім'я та кидаючи їй декілька разів м'яч. Потім перша дитина запитує: «Я гралась з тобою, а з ким хочеш гратись ти?» І так по черзі.

Гра «Зобразіть предмет»

Мета: закріплювати знання та вміння користуватися мімікою та жестами.

Кожна дитина отримує предметну картинку, яку вона повинна без слів, за допомогою міміки та жестів показати решті дітей, а ті, у свою чергу, повинні її відгадати та назвати.

Вправи на дихання

Мета: розслабитися; розвивати уяву.

«Повітряні кульки»

Діти уявляють себе «повітряними кульками», спочатку їх «надувають» — зробити повільно вдих, потім «здувають» — повільно видихають повітря, промовляючи звук [с].

«Морські хвилі»

Діти тримають зчеплені руки перед собою, уявляють, що їхні руки — це «хвилі на мор»і. На «морі» тихо, спокійно — рухають руками повільно, ніби «хвильки», промовляючи звук [ш]. Потім поминається «шторм» —діти здійснюють швидкі рухи, «хвилі» піднімаються над головою, голосно промовляючи звук [ш]. Потім знову «вийшло сонечко» і «море заспокоїлося».

Гра «Склади картинку»

Мета: виховувати доброзичливість.

Діти об'єднуються у пари. Кожна пара повинна скласти картинку з частинок (пазлів). Діти повинні працювати злагоджено, ввічливо звертатись одне до одного.

Підсумок заняття

Психолог запитує дітей, що їм допомагає спілкуватись одне з одним. Пригадує разом із дітьми, що крім мовлення, у розмові стають у пригоді обличчя, що відображає різні почуття, руки, що своїми рухами допомагають «розмовляти», краще пояснити слова.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 10

Тема: Учимося спілкуватися

Ціль: розвивати ініціативність; підвищувати самооцінку дітей; виховувати повагу до інших; вчити розуміти бажання партнера під час виконання спільних дій.

Обладнання: аркуші паперу, олівці.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати емоційний комфорт.

Діти стають у коло. Кожна дитина повертається до свого сусіда, який стоїть праворуч, посміхається йому, вклоняється, каже: «Вітаю» , потім вітається з сусідом, який стоїть ліворуч.

Обговорення ситуацій

Ціль: закріплювати знання дітей про правильну поведінку в різних життєвих ситуаціях; підвищувати самооцінку.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Це цікаво:

Темперамент в індивідуальному стилі навчальної діяльності молодшого школяра
Розглядаючи людину, а отже, учня як "інтегральну індивідуальність" (В.С.Мерлін), можна виділити різні рівні: "людина - індивід" (властивості темпераменту); "людина - соціальна група" (статус); "людина - особистість" (ціннісні орієнтири) та дослідити їх взаємо ...

Роль інформаційних технологій у формуванні естетичної культури особистості студента – майбутнього соціального педагога
У навчально-виховному процесі сучасного вищого навчального закладу формуванню художньо-естетичної культури особистості студента сприяє викладання всіх навчальних предметів. Будь-який семінар, лекція, практичне заняття має художньо-естетичний потенціал. Цьому слугує і творчий підхід до вирішення піз ...

Проблема організації естетичного розвиваючого середовища в ДНЗ
Естетичне виховання – цілеспрямований процес формування творчої особистості, здатної сприймати, відчувати, оцінювати прекрасне і створювати художні цінності. Таке визначення Б.Т.Ліхачева має відношення до зрілої особистості. Однак і діти в дошкільному і навіть у ранньому віці здатні реагувати на пр ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com