Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Педагогіка і виховання » Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Сторінка 8

Заняття № 12

Тема: Учимося розуміти іншого

Мета: продовжувати вчити дітей спілкуватися та розуміти одне одного; розвивати творчу уяву і вміння співпрацювати; виховувати повагу до інших.

Обладнання: великі аркуші паперу, фарби, зубні щіточки, паперові пелюсточки, кружечок з отворами, іграшки.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати психоемоційний комфорт. Діти стоять у колі, торкаючись долоньками одне до одного. Лагідно промовляють: «Вітаю» та бажають одне одному вдачі.

Арттерапія

Мета: закріплювати вміння спілкуватись із партнером; виховувати повагу; розвивати уяву.

Діти об'єднуються у пари. Кожна пара отримує великий аркуш паперу. Одна дитина за допомогою зубної щітки бризкає на папір із лівого боку різними фарбами, друга — з правого боку Потім аркуш складається навпіл і промокається. Після цього аркуш розкривається, діти розглядають свій спільний малюнок та вигадують до нього назву.

Гра «Сніжки»

Мета: психом'язово розслабитися; розвивати уяву. Діти «кидаються» уявними «сніжками» (нахили тулуба, рухи руками). Повторити декілька разів.

Розігрування ситуації «Ображена дитина»

Мета: розвивати вміння розуміти та поважати одне одного.

Діти по черзі показують « ображену дитину », решта повинна знайти спосіб її розвеселити (пожаліти, запитати про те, що трапилось, розвеселити, запросити до гри, подарувати іграшку тощо).

Гра «Квітка радості»

Мета: учити співпрацювати.

Кожна дитина отримує «пелюсточку», на якій вона повинна намалювати зображення того, що дарує їй радість (квітка, сонце, друг, мама, братик тощо). Потім «пелюсточки» приєднуються до кружечка — утворюється «квітка радості». Діти розглядають малюнки та розповідають, які малюнки їм сподобались і чому.

Підсумок заняття

Психолог наголошує дітям, що вони повинні бути уважними одне до одного, розуміти чужі почуття, подавати допомогу, вміти цілити настрій.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 13

Тема: Настрій

Мета: закріплювати знання про емоції, настрій, створювати емоційний комфорт; формувати вміння висловлювати свої почуття; учити цінувати друзів; розвивати творчу уяву.

Обладнання: записи музичних творів, паперові пелюсточки, кружечок з отворами, фарби, пензлики.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати психоемоційний комфорт.

Діти стоять у колі, торкаючись долоньками одне одного. Лагідно промовляють: «Вітаю» та бажають одне одному вдачі.

Бесіда «Що таке настрій?»

Мета: закріпити знання про емоції; формувати вміння висловлювати свої почуття.

Психолог запитує у дітей:

1. Що таке настрій?

2. Як можна зрозуміти настрій іншої людини?

3. Як поводиться сумна людина?

4. Як поводиться весела людина?

5. На що схожий твій настрій? (Порівняти з природними явищами, предметами.)

Якщо діти не можуть дати відповіді, то їм допомагає психолог, який пояснює незрозумілі поняття, розповідає про свій сьогоднішній настрій (який є веселим, тому що психолог зустрівся з дітьми, він радий їх бачити, адже вони його друзі).

Вправа «Розсміши сумного друга»

Мета: виховувати доброзичливе та уважне ставлення до інших. Діти по черзі грають роль «сумного» друга. Решта дітей намагаються його розвеселити різними способами (корчать смішні пички, танцюють, погладжують лагідно по голові, плечах, взявши за руки, дивляться у вічі та посміхаються тощо).

Гра «Назви настрій музики»

Мета: розвивати творчу уяву.

Дітям пропонується послухати записи музичних творів та назвати, який настрій у музики, що хотіла розповісти дітям музика. Слухати необхідно лежачи або сидячи із заплющеними очима. (Мелодії: Бетховен «Місячна соната»— сум, спокій; Брамс «Колискова» — спокій; Шопен «Мазурка» — радість; Штраус «Вальси» — радість, піднесений настрій.)

Малюнок «Квітка настрою»

Мета: розвивати вміння висловлювати свої почуття. Психолог пояснює дітям, що кожен настрій має свій колір, наприклад, радість — це жовтий, оранжевий, червоний кольори, спокій — це зелений, сум — коричневий, чорний, темно-синій. Потім кожній дитині пропонується зафарбувати свою «пелюсточку» тим кольором, який відповідає її настрою. Після цього «пелюсточки» приєднуються до кружечка, утворюється «квітка настрою» дітей. Діти розповідають про свій настрій. Психолог повинен звернути особливу увагу на «пелюсточки», що мають темні кольори, запитати у дітей, чому в них такий настрій.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Це цікаво:

Екологічний проект як один із засобів екологічного виховання молодших школярів
Молодший шкільний вік – це етап формування основ морально-етичної позиції особистості. Базовим в розвитку екологічної культури молодшого школяра є рівень, отриманий ним в дошкільному віці. Новий ступінь розвитку дитини пов’язується з отриманим нею екологічно-орієнтованого особистого досвіду за раху ...

Перспективи розвитку української освіти
Головними напрямами подальшого вдосконалення української освіти є наступні: забезпечення рівного і справедливого доступу до якісної освіти, зокрема, запровадження всеохопного незалежного зовнішнього оцінювання навчальних досягнень (у формі тестування) випускників загальноосвітніх шкіл і вступників ...

Права дитини
Діти також мають права. Їм необхідні права для життя, повноцінного фізичного та психічного розвитку, формування особистості. Кожна держава повинна проявити особливу турботу про дитину , яка проходить період формування особистості, пізнає саму себе і навколишній світ. Адже сьогоднішнім дітям, які ст ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com