(Перший приятель кинувся до дерева і вмить видерся на самісінький вершечок.)
Розширені питання дозволяють дізнатися нове про об'єкт, що вивчається, уточнити відоме, але не претендують на значне ускладнення.
У якій країні відбувалися події?
(Події відбувалися в Древній Греції.)
Розвиваючі питання розкривають суть, узагальнюють, містять в собі дослідницьку зацікавленість. Відповідь на них дати нелегко. Потрібно попрацювати з додатковою літературою. Можливо, відповіді не знає ніхто. У таких випадках відповіддю може бути тільки власна думка вчителя чи учня.
У якому віці Езоп написав цю байку?
Як грецькою мовою звучить заголовок байки?
Що міг би сказати ведмідь, якби справді вмів говорити?
VIII. Підсумок уроку
Для кого з вас хвилини нашого уроку виявилися щасливими?
Чи є такі, для яких урок пройшов даремно?
Які нові знання одержали?
Який висновок зробили для себе?
IX. Домашнє завдання
Читати і переказувати байку Езопа "Двоє приятелів і ведмідь"; пофантазувати і скласти байку, у якій негативний персонаж став би позитивним.
Українське читання
3 клас
Тема. "Кривенька качечка" - українська народна казка. Прислів’я.
Мета: опрацювати українську народну казку "Кривенька качечка"; формувати навички правильного і свідомого читання, удосконалювати вміння швидко орієнтуватися в тексті, виділяти дійових осіб, давати їм елементарну характеристику; розвивати зв’язне мовлення, пам'ять, увагу, збагачувати словниковий запас; поглиблювати знання про етику людських стосунків; виховувати почуття справедливості.
Обладнання: О.Я. Савченко. Читанка, таблиці для читання, грамзапис пісні В. Демиденка і О. Морозова "Дитинство" у виконанні М. Гнатюка, ілюстрація до казки, відео про качок, плакати зі словами.
Тип уроку: комбінований, з використанням інтерактивних технологій.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Дзвоник всім нам дав наказ -
До роботи, швидше клас.
Біля парти станем чемно,
Час хай лине недаремно!
Всі почули ми дзвінок,
Він покликав на урок!
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
А щоб на уроці реалізувати всі наші заплановані завдання, то ми:
міркуємо швидко,
відповідаємо точно.
ІІ. Мовна розминка
1. Читання таблиць.
А |
О |
У |
И |
І |
Е | |
вбр |
вбра |
вбро |
вбру |
вбри |
вбрі |
вбре |
взд |
взда |
вздо |
взду |
взди |
взді |
взде |
вкл |
вкла |
вкло |
вклу |
вкли |
вклі |
вкле |
впр |
впра |
впро |
впру |
впри |
впрі |
впре |
всм |
всма |
всмо |
всму |
всми |
всмі |
всме |
вст |
вста |
всто |
всту |
всти |
всті |
всте |
втр |
втра |
втро |
втру |
втри |
втрі |
втре |
збр |
збра |
збро |
збру |
збри |
збрі |
збре |
здр |
здра |
здро |
здру |
здри |
здрі |
здре |
скл |
скла |
скло |
склу |
скли |
склі |
скле |
скр |
скра |
скро |
Скру |
скри |
скрі |
скре |
спр |
спра |
спро |
спру |
спри |
спрі |
спре |
стр |
стра |
стро |
стру |
стри |
стрі |
стре |
шкр |
шкра |
шкро |
шкру |
шкри |
шкрі |
шкре |
нтр |
нтра |
нтро |
нтру |
нтри |
нтрі |
нтре |
Це цікаво:
Шляхи реалізації особистісно орієнтованого підходу
Шляхи реалізації особистісно орієнтованого підходу в навчанні іноземної мови дошкільників розкрито через висвітлення напрямів інтеграції мовленнєвої діяльності з ігровою, фізкультурною, продуктивною, музичною та ознайомленням з природою. За таких умов домінантною стає мовленнєва дія, допоміжною — д ...
Психолого-педагогічні чинники, умови та засоби формування умінь
усвідомленої саморегуляції виконавської діяльності у майбутніх вчителів музики
Опанування вмінь усвідомленої саморегуляції виконавської діяльності виступає як важливий спосіб підвищення успішності цієї діяльності за рахунок оволодіння засобами та техніками її регуляції. Разом з тим, опанування вказаними вміннями як операціональним забезпеченням процесу саморегуляції виступає ...
Дидактичні цілі та загальні вимоги до використання засобів наочності на уроках
Принцип наочності втілюється через вже перелічені вище засоби, а також через актуалізацію чуттєвого досвіду, яким уже володіють школярі. У дидактиці перший вид називається зовнішньою, а другий – внутрішньою наочністю. Отже, наочний матеріал може сприйматися як під час самого уроку, так і до його пр ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.