27 грудня 2005 року на педагогічній раді гімназії було прийнято рішення про участь Борівської гімназії №1 в експериментально-дослідній роботі з проблеми «Моніторинг якості освіти у загальноосвітніх навчальних закладах». Напрямом для моніторингу директор Терентьєва Л.Г. запропонувала обрати вивчення якості освіти у класах, які працюють за методикою розвивального навчання Ельконіна-Давидова, в порівнянні з класами, що працюють за традиційною методикою. Цей експеримент був проведений ХОНМІБО.
У гімназії №1 11.09.03 було створено шкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів, які працюють у системі розвивального навчання. Метою цього об’єднання є підвищення професійної компетенції вчителів початкових класів. Завдання методичного об’єднання:
вивчати наукові, методичні та навчальні нові публікації в системі розвивального навчання;
вивчати нормативно-правові документи в галузі освіти;
вивчати, аналізувати, узагальнювати і поширювати педагогічний досвід членів методичного об’єднання;
надавати методичну, психологічну допомогу членам методичного об’єднання;
проводити просвітницьку роботу з питань розвивального навчання;
сприяти дотриманню принципу наступності при переході випускників
початкової школи до школи другого ступеня.
Форма роботи методичного об’єднання - інтерактивна організація навчального процесу.
Поняття «моніторинг» запозичене з технічних та екологічних наук. За словником іншомовних слів (англ. monitoring, з лат. monitor – наглядач) – постійний контроль за будь-яким процесом з метою виявити, чи відповідає він бажаному результату, або початковим прогнозам.
Питання змісту моніторингу якості освіти розробляли закордонні й вітчизняні вчені, зокрема Г. Єльніков, Е. Єсенкова, В. Кальней, В. Лоханова, О. Ляшенко, А. Майоров, О. Орлов, С. Подмазін та багато інших. Проблему моніторингу в системі розвивального навчання почали розробляти ще на початку 90-тих років. Зокрема, ці питання піднімали Є. Заїка, О. Дусавицький, В. Рєпкін, Н. Рєпкіна, але практичні аспекти моніторингу в системі розвивального навчання досі залишилися мало розробленими. Для здійснення моніторингу педагогічної діяльності вчителя розвивального навчання використовуються такі картки:
«Самооцінка вчителя системи розвивального навчання Ельконіна-Давидова (кваліметрична модель діяльності)»;
«Рівні уроків у системі розвивального навчання Ельконіна-Давидова»;
«Рівні самоаналізу уроків у системі розвивального навчання Ельконіна-Давидова»;
«Оцінка діяльності вчителя системи розвивального навчання Ельконіна-Давидова колегами (учителями початкових класів)»;
«Оцінка діяльності вчителя системи розвивального навчання Ельконіна-Давидова батьками учнів класу»
«Зведена таблиця самооцінювання та зовнішнього оцінювання педагогічної діяльності вчителя системи розвивального навчання Ельконіна-Давидова».
Для здійснення моніторингу навчальної діяльності учнів класів розвивального навчання використовується картка:
«Рівні сформованості навчальної діяльності учнів класів розвивального навчання (системи Ельконіна-Давидова)».
Згідно рішення педагогічної ради від 27 грудня 2005 року на протязі 2005-2008 років гімназії №1 смт Борова проводився моніторинг якості освіти у класах , які працюють за методикою розвивального навчання Д.Б. Ельконіна – В.В. Давидова.
Була затверджена програма експерименту «Моніторинг якості освіти у Борівській гімназії№1 на 2005-2008 н.р.», створена координаційна рада.
Це цікаво:
Суть педагогічного спілкування
Педагогічна діяльність, як відзначають педагоги і психологи, за своєю суттю є діяльністю сумісною, більш того, «це діяльність, яка будується по законах спілкування». Спілкування - основа, невід'ємний елемент праці вчителя, вихователя, тренера, керівника студії. Урок, заняття в кухлі, в спортзалі, в ...
Завдання педагогічної оцінки у вихованні поведінки
школяра молодших класів
Найважливішим завданням є виховання позитивного відношення до навчання. У педагогічної оцінки — головна функція стимулююча. Другим найбільш важливим завданням навчання є формування в дітей основних компонентів навчальної діяльності, усвідомленого відношення їх до навчання. Педагогічна оцінка доноси ...
Загальні вимоги до автореферату
Написання автореферату - заключний етап виконання дисертаційної роботи перед поданням її до захисту. Призначення автореферату - широке ознайомлення наукових працівників з методикою дослідження, фактичними результатами і основними висновками дисертації. Автореферат друкують державною мовою. Публікац ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.