Виявлення особливостей особистості підлітків, що формуються під впливом різних стилів педагогічного спілкування

Педагогіка і виховання » Вплив стилю педагогічного спілкування на формування особистості підлітка » Виявлення особливостей особистості підлітків, що формуються під впливом різних стилів педагогічного спілкування

Сторінка 1

Якісний аналіз результатів отриманих по методиці «Діагноста стилів педагогічного спілкування» дозволив зробити припущення про наявність у вибірці вчителів двох груп з тенденцією до домінування стилів педагогічного спілкування:

1) Група вчителів що використовують деструктивний або неефективний стиль спілкування (диктаторський; неконтактний; авторитарний).

2) Група вчителів що використовують стилі середньої конструктивності і ефективності (диференційована увага; гіперрефлексія; активна взаємодія).

Для підтвердження даного припущення було вироблено угрупування отриманих даних відповідно до домінування кожного з вказаних стилів спілкування, здійснений розрахунок середнього (результати розрахунку представлені в табл. 2.2.) і перевірка значущості відмінностей з використанням t-критерія.

Таблиця 2.2.Середні показники в групах вчителів з ефективним та неефективним стилем педагогічного спілкування

Диктаторская

Неконтактная

Дифференцированное внимание

Гипорефлексивная

Гиперрефлексивная

Негибкого реагирования

Авторитарная

Активного взаимодействия

Неефективний стиль

77,2

42,9

38,3

39,4

26,9

51,3

75,1

31,8

Ефективний стиль

25

48,1

52,8

38,2

59

23,6

19,5

59,6

Як видно з таблиці 2.2., у вибірці домінують вчителі з деструктивним стилем спілкування найбільш проявлені тенденції до диктаторського, авторитарного, неадекватного реагування, неконтактному стилям педагогічного спілкування, що свідчить про швидше неефективному ніж ефективному спілкуванні в системі вчитель-учень.

У свою чергу вчителі з конструктивним стилем спілкування відрізняються активною взаємодією, гіперрефлексією, що свідчить про ефективне спілкування.

Диктаторська t-ст = 1,99 > t-кр = 1,73

Неконтактна t-ст = -0,34 < t-кр = 1,74

Диференційована увага t-ст = -1,09 < t-кр = 1,74

Гипорефлексивная t-ст = 0,12 < t-кр = 1,73

Гіперрефлексія t-ст = -2,9 > t-кр = 1,73

Негнучкого реагування t-ст = 4,58 > t-кр = 1,73

Авторитарна t-ст = 9,63 > t-кр = 1,73

Активної взаємодії t-ст = -2,79 > t-кр = 1,73

Як видно з представлених даних, значущі відмінності між двома виділеними вибірками вчителів були отримані по значеннях що відповідає за наступні стилі спілкування: диктаторський, гіперрефлексія, активної взаємодії, негнучкого реагування і авторитарний.

Для вибірки з ефективним стилем педагогічного спілкування більшою мірою характерне те, що педагог постійно знаходиться в діалозі з учнями, тримає їх в мажорному настрої, заохочує ініціативу, легко схоплює зміни в психологічному кліматі колективу і гнучко реагує на них. Переважає стиль дружної взаємодії із збереженням ролевої дистанції. Виникаючі учбові, організаційні, етичні і ін. проблеми творчо вирішуються спільними зусиллями. Така модель найбільш продуктивна.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Це цікаво:

Особливості використання електронних засобів навчання на уроках фізики
Специфікою занять з фізики є необхідність досить часто використовувати наочність як у вигляді стаціонарних її форм (графіків, рисунків, схем тощо), так і в динаміці, наприклад, експерименти та ін. За допомогою електронних засобів із спеціальним проектором легко можна показувати досліди, проведення ...

Про поняття особистісно-діяльного підходу
Основи особистісно-діяльного підходу були закладені в психології роботами Л.С. Виготського, А.Н. Леонтьева, С.Л. Рубінштейна, Б.Г. Ананьева, де особистість розглядалася як суб'єкт діяльності, яка сама, формуючись в діяльності і в спілкуванні з іншими людьми, визначає характер цієї діяльності і спіл ...

Ідеї гуманізму в науці і освіті: Історія та сучасні технології
Одним з принципів реалізації Державної Національної програми “Освіта” (Україна – ХХІ ст ) є гуманізація освіти, що полягає в утвердженні людини як найвищої соціальної цінності, у найповнішому розкритті її здібностей та задоволенні різноманітних освітніх потреб. Прагнення до возвеличення людини. Най ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com