Л. С Нуракова розробила систему навчальних модулів комп'ютерної підтримки навчання математики в школі двох типів: 1) програмні засоби, які підтримують репродуктивні види діяльності учнів; 2) інструментальні програмні засоби продуктивної діяльності учнів .
Можливі найрізноманітніші застосування ЕОМ у вивченні математики. Під час розв'язування обчислювальних задач, побудові діаграм, графіків залежностей між величинами у 3-4 класах доцільно використовувати мікрокалькулятори, але для моделювання текстових задач на рух, побудови діаграм ефективніше скористатися персональними комп'ютерами, оскільки на екрані комп'ютера учні можуть спостерігати залежність між швидкостями, часом і шляхом у задачах на зустрічний рух та коли об'єкти перемішуються в одному напрямі.
У курсі алгебри основної школи ефективно використовуються персональні комп'ютери у процесі дослідження властивостей лінійної і квадратичної функції, при графічному розв'язанні рівнянь, систем рівнянь, нерівностей.
Широкі можливості персонального комп'ютера як тренажера і контролюючого засобу для формування навичок і умінь виконання тотожних перетворень різних виразів, розв'язування рівнянь і нерівностей протягом вивчення всього шкільного курсу математики.
Існують широкі можливості для використання НІТН у разі вивчення геометричного матеріалу. Коли вводяться геометричні перетворення, учні мають можливість на екрані комп'ютера побачити різні види рухів, гомотетії у процесі перетворення конкретних фігур. Алгоритми базових побудов засвоюються учнями краще, якщо до виконання самим учнем певної побудови на екрані комп'ютера в колірному виконанні з'являються всі кроки побудови. Те саме має місце і для виконання зображень просторових фігур на площині, розв'язування задач на побудову перерізів многогранників. Персональні комп'ютери можуть допомогти учням математизувати ситуації в геометричних задачах практичного змісту, в лабораторних роботах на вимірювання і обчислення геометричних величин.
Можливості НІТН ще тільки починають вивчатися і впроваджуватись. Отже, є велике поле для творчої ініціативи вчителя і учнів. Комп'ютери широко використовуються в дистанційній освіті.
Заслуговує на увагу комплексне використання традиційних засобів навчання, зокрема засобів наочності (таблиці, моделі тощо), і НІТН.
Це цікаво:
Розвиток організаційних здібностей у дітей в дитячому колективі
Беручи за основу визначення А.С. Макаренка, дитячий колектив – це стійке об’єднання дітей, яке має загальну суспільно – значущу мету, спільну діяльність, спрямовану на реалізацію цієї мети, характеризується стосунками взаємної відповідальності. Значення дитячого колективу для кожної дитини в тім, щ ...
Передумови виникнення організаторських здібностей у дітей
В ході спілкування з оточуючими розвивається і сама здатність до спілкування. Відомо, що людина народжується на світ з генетично закладеними в неї потенційними можливостями стати саме людиною. Немовля – це «чиста дошка» (tabula rasa), на якій під впливом соціуму «пишуться» ознаки людяності. Немовля ...
Правила оформлення додатків
Додатки оформлюють як продовження дисертації на наступних її сторінках або у вигляді окремої частини (книги), розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті дисертації. Якщо додатки оформлюють як продовження дисертації, кожен з них починають з нової сторінки. Їм дають заголовки, надруковані угорі ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.