Після звіряння з навчальним планом, робочою навчальною програмою і таблицею рейтингових показників, завідуючий відділенням узгоджує цю інформацію шляхом візування тексту, і через кураторів груп і лабораторії обчислювальної техніки забезпечує можливість одержання кожним студентом електронної версії інформації. Ця ж інформація розміщається на спеціальних стендах в предметних кабінетах.
Важливими є функції куратора навчальної групи в МРС організації навчального процесу, які полягають в наступному:
ознайомлення студентів з принципами побудови МРС, її перевагами, академічними можливостями студентами і ступенем їх відповідальності за результати навчання;
до початку парного навчального семестру і на першому тижні непарного навчального семестру досягти наявності у кожного студента в паперовому чи електронному вигляді інформації щодо вивчення кожної навчальної дисципліни, структури її модулів і системи оцінювання;
щодекадний контроль за ходом виконання студентами групи завдань з вивчення навчального матеріалу модулів і складання ними контрольних заходів за модулями.
Для оцінки навчальних досягнень студентів і рівня засвоєння ними навчального матеріалу дисциплін в коледжі існує рейтингова система, яка передбачає оцінювання в конкретних рейтингових показниках (балах) всіх навчальних елементів, а саме: семестрових екзаменів, ОДЗ, КЗЗ, лабораторних робіт, практичних і семінарських занять, курсових проектів і робіт, навчальної і виробничої практики, державної атестації.
Загальний максимальний рейтинг навчальної дисципліни визначається творчою групою викладачів спеціальності один раз при введенні навчального плану. Виходячи з цього рейтингу, викладачі (викладач) відповідної дисципліни визначають значення максимальних рейтингових показників (балів) кожного навчального елемента, виходячи з долі (у відсотках), відведених на кожний вид контрольного заходу чи навчальні елементи (таблиця 2.1).
Слід зазначити, що дане співвідношення стосується лише навчальної дисципліни в цілому і при формуванні оцінки за модуль не використовується.
Порядок і основні принципи рейтингового оцінювання наступні.
Відповідно до визначеної рейтингової оцінки за практичні, лабораторні і семінарські заняття (Додаток В), викладач в день проведення цих занять виставляє в журналі групи кожному студентові відповідний рейтинговий показник (бал). При цьому бал може за величиною варіюватись від нуля до максимального. В оцінці мають бути враховані як конкретні навчальні досягнення студента (рівень засвоєння навчального матеріалу, здатність грамотно застосовувати його в практичних цілях і професійних умовах), так і навчальна старанність студента (навчальна дисципліна, оформлення результатів експерименту, рівень самостійної роботи з підготовки до заняття і т.і.).
Таблиця 2.1 – Доля рейтингових оцінок контрольних заходів і навчальних елементів в загальній максимальній рейтинговій оцінці за навчальну дисципліну (у відсотках)
Контрольні заходи і навчальні елементи |
В дисциплінах, які завершаються екзаменом |
В дисциплінах, які завершаються заліком чи диференційованим заліком |
Семестровий екзамен |
20 |
– |
ОДЗ |
20 |
30 |
КЗЗ |
40 |
40 |
ЛР.ПЗ.СЗ (в сумі) |
20 |
30 |
Це цікаво:
Аналіз методів та прийомів навчання «Я і Україна» в 1 класі
Сутність використання педагогічних методів передбачає інтелектуальну активність шестирічних школярів, їхню успішність, працездатність, розвантаження нервової системи за рахунок: – забезпечення максимальної відповідності змісту навчального матеріалу рівням розвитку учнів, правильного співвідношення ...
Функції викладача
Робота за методом проектів вимагає від викладача не так викладання, як створення умов для прояву у студентів інтересу до пізнавальної діяльності, до самоосвіти, до застосування отриманих знань на практиці. В певному сенсі викладач перестає бути «предметником», а перетворюється в педагога широкого п ...
Стилі педагогічного спілкування
Ефективність педагогічної діяльності багато в чому залежить від стилю спілкування і стилю керівництва вихованцями. Стиль - це сукупність прийомів, способів роботи, це характерна манера поведінки людини. За визначенням психолога А.А. Бодальова, стиль - це індивідуально-своєрідна манера дії. Стиль сп ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.