Застосування модульно-рейтингової системи в організації навчального процесу і оцінюванні навчальних досягнень студентів Харківського машинобудівного коледжу

Педагогіка і виховання » Запровадження модульно-рейтингової системи навчання у ВНЗ I-II рівня акредитації » Застосування модульно-рейтингової системи в організації навчального процесу і оцінюванні навчальних досягнень студентів Харківського машинобудівного коледжу

Сторінка 6

Студенти, які мають не зарахованими три і більше модулів в непарному семестрі, або заборгованість хоча б по одному модулю за парний семестр, відраховуються з коледжу за академічну неуспішність. Відновлення в складі студентів здійснюється за умови ліквідації академічної заборгованості на умовах, визначених академічною радою відділення.

Підсумковий рейтинговий коефіцієнт засвоєння студентом навчальної дисципліни визначається шляхом відношення суми рейтингових показників всіх модулів до максимальної суми рейтингових показників дисципліни (береться з таблиць рейтингових показників).

Так, наприклад, фактичний рейтинг для дисципліни «Фізика» (для даної дисципліни ОДЗ не передбачені навчальною робочою програмою) фактичний рейтинг розраховується за формулою 2.1:

R факт = ∑ R одз + ∑ R КЗЗ + ∑ R ПР + ∑ R ЛР , (2.1)

де R факт – фактичний рейтинг за контрольні позиції та виконання навчальних завдань.

∑ R одз – сумарний фактичний рейтинг з ОДЗ;

∑ R КЗЗ – сумарний фактичний рейтинг з КЗЗ;

∑ R ПР – сумарний фактичний рейтинг практичних робіт;

∑ R ЛР – сумарний фактичний рейтинг лабораторних робіт.

Максимальна сума рейтингових показників дисципліни – максимальний рейтинговий показник R max визначається за формулою 2.2:

R max = ∑ R одз max + ∑ R КЗЗ max + ∑ R ПР max + ∑ R ЛР max , (2.2)

де R max – максимальний рейтинговий показник дисципліни;

∑ R одз max – сумарний максимальний рейтинг з ОДЗ;

∑ R КЗЗ max – сумарний максимальний рейтинг з КЗЗ;

∑ R ПР max – сумарний максимальний рейтинг практичних робіт;

∑ R ЛР max – сумарний максимальний рейтинг лабораторних робіт.

Далі визначається коефіцієнт оцінки, Ко:

Ко =, (2.3)

Облік виконання студентами завдань змістових модулів здійснюється викладачами в журналах навчальних груп, а на відділенні - в спеціальних відомостях.

При переведенні студентів з однієї спеціальності на іншу, одночасному навчанні за денною і заочною формами навчання залік дисциплін здійснюється шляхом співставлення змістових модулів.

Зведений рейтинговий показник за підсумками сесії визначається так: підсумовуються фактичні рейтингові показники всіх контрольних заходів - модульного контролю, курсового проектування, виробничої практики і екзаменів, і діляться на суму максимальних рейтингових показників за цими ж контрольними заходами.

Зведений рейтинговий показник за весь період навчання визначається шляхом ділення суми всіх фактичних рейтингових показників за весь період навчання, включаючи захист дипломного проекту і складання державних іспитів, на суму максимальних рейтингових показників за весь період навчання.

Зведені рейтингові показники надаються комісіям з розподілу для ознайомлення замовників і планування професійної кар’єри випускників.

В межах теми дослідження було проведено письмове опитування серед студентів та викладачів Харківського машинобудівного коледжу щодо їх відношення до модульно-рейтингової системи навчання, її впливу на якість навчання, можливість одержання незаслуженої (випадкової) оцінки, на самоорганізацію, на розвиток мислення, творчого потенціалу, організацію самостійної позанавчальної діяльності.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Це цікаво:

Діагностика та аналіз педагогічного досвіду вчителів зош №54 міста львова
З метою виявлення особливості використання та ролі методу бесіди на уроках природознавства було здійснено діагностику та проаналізовано педагогічний досвід вчителів на базі ЗОШ №54 м. Львова. Для цього був використаний емпіричний метод – метод опитування (анкетування). Було опитано 5 вчителів почат ...

Невдачі у навчанні як головна перешкода успішності у дорослому віці
Щаслива особистість – гуманістична мета освіти й сімейного виховання. Попри очевидну актуальність проблематики в науковій літературі не зустрічається єдиного бачення особистістю ідеалу. Це можна пояснити різницею ціннісних акцентів та досвідних смислів різних авторів. Чи є якийсь зв'язок успішності ...

Метод проектів
В основу цього методу покладено ідею побудови навчання на активній основі, через самостійну і практичну діяльність учнів, з урахуванням їхніх особистих інтересів. Реформа шкільної освіти сприяє використанню проектного методу у вітчизняній шкільній практиці. Вже в молодших класах, враховуючи вікові ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com