Опитуванням було охоплено 90 викладачів та 90 студентів. Відбір викладачів визначався основною дисципліною їх викладання, таким чином було враховано увесь обсяг дисциплін викладання. Відбір студентів проводився виходячи з 10 спеціальностей, з кожної спеціальності по 9 студентів – 3 студенти на кожен курс (задовільний, добрий та відмінний рівень знань).
Результати опитування представлено на рисунках 2.2 та 2.3.
Рисунок 2.2 – Результати опитування студентів коледжу
Як видно з рисунка 2.2 переважна частина студентів 85,6% (77 студентів) відмічають значні позитивні зміни, 11,1% (10 студентів) вбачають позитивні зміни порівняно з прийнятою у школі дванадцятибальною системою навчання, 2,2% (2 студенти) не відчувають жодних змін, 1,1% (1 студент) відчуває складнощі і виказує своє несхвальне ставлення. Загалом слід зазначити, що не зважаючи на рівень знань, переважна кількість з опитаних студентів виказали своє схвальне ставлення до модульно-рейтингової системи організації навчання та відмітили позитивні зміни як у навчанні так і в самоорганізації.
Рисунок 2.3 – Результати опитування викладачів коледжу
Аналіз відповідей викладачів свідчить про те, що усі опитувані не виказали свого негативного ставлення що до модульно-рейтингової системи навчання: переважна частина викладачів 90% (81 викладач) відмічають значні позитивні зміни в організації та реалізації навчально-виховного процесу, 6,7% (6 викладачів) вбачають позитивні зміни порівняно з прийнятою у школі дванадцятибальною системою навчання і застосованою раніше традиційною чотирьох бальною системою, 3,3% (3 викладача) не відчувають жодних змін, але відмічають можливість застосування даної системи навчання.
Таким чином можна стверджувати, що впровадження модульно-рейтингової системи є необхідною умовою підвищення ефективності навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах.
Це цікаво:
Дослідно експериментальна робота щодо особливостей навчання учнів
шестирічного віку
Становлення української державності, інтеграція у європейське світове співтовариство, відмова від тоталітарних методів управління державою і побудова громадського суспільства передбачають орієнтацію на Людину, пріоритети духовної культури, визначають основні напрями реформування навчально-виховного ...
Класифікація засобів навчання географії
Класифікація засобів навчання географії (за С.Г. Коберніком) І. Натуральні об'єкти: а) об'єкти природи та предмети господарської діяльності людини (колекції гірських порід та мінералів, зразки промислової продукції, гербарії тощо); б) природні і господарські об'єкти у навколишньому середовищі ...
Загальна характеристика, основи й застосування
соціально-психологічних методів управління
Соціально-психологічні методи призначені для впливу на соціально-психологічні відносини між людьми. Вони базуються переважно на неформальних факторах, інтересах особистості й колективу в процесі управління. Опис доцільно почати з їхні перерахування й складання деяких схем, що полегшують розуміння с ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.