Експериментальна перевірка підтвердила твердження про те, що розробка і впровадження в навчальний процес модульно-рейтингової системи навчання на прикладі дисципліни «Фізика» суттєво підвищить рівень якості підготовки молодших спеціалістів.
Якість засвоєння теоретичних і практичних основ дисципліни студентами групи Е1 покращилася, у порівнянні з даними групи К1.
На нашу думку такі результати пов’язані з тим, що за рівних умов студенти, що навчаються згідно з експериментальною програмою, за однаковий час здобувають більше знань, навичок і вмінь із навчального предмета, порівняно з традиційною формою навчання, за рахунок оптимізації та систематизації самопідготовки.
Аналіз констатуючого експерименту дозволив зробити висновок щодо якісного впливу модульно-рейтингової системи навчання на показники успішності і володіння операціями розумової діяльності студентів експериментальної групи Е1 і показав, що ця система є ефективною і може бути використана при вивченні природничих дисциплін у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.
Результати дослідження підтверджують, що впровадження тестового контролю знань студентів дозволяє досягти досить високих результатів при проведенні контролю, підвищується об'єктивність оцінювання знань студентів, зменшується витрати часу на проведення контролю у навчальних групах.
Особливість модульно-рейтингової організації навчального процесу полягає в тому, що вона примушує студентів засвоювати знання і формувати аналітичне та просторове мислення.
Це цікаво:
Вивчення, узагальнення і поширення передового педагогічного досвіду
Педагогічний досвід – сукупність знань, умінь і навичок, здобутих учителем в процесі навчально-виховної роботи. Передовий педагогічний досвід – це творче, активне засвоєння і реалізація вчителем у практику роботи засобів і принципів педагогіки з урахуванням конкретних умов, особливостей дітей, учні ...
Друге народження педології
Невідкладне завдання. У пошуках найсприятливіших умов для розвитку дитячої індивідуальності радянська педагогічна наука (в тому числі дитяча й педагогічна психологія) все частіше звертається до тих сторінок своєї порівняно недавньої історії, що пов'язані з так званою педологією (гр. раіdos - дитина ...
Система формування екологічної культури на уроках у початкових класах
Ціннісне ставлення до природи в початковій школі формується у процесі екологічного виховання і виявляється у таких ознаках: усвідомленні функцій природи в житті людини, самоцінності природи; почутті особистої причетності до збереження природних багатств, відповідальності за них; здатності особистос ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.