Положення про службу охорони праці Харківського машинобудівного коледжу розроблено відповідно вимог Закону України «Про охорону праці» та «Типового положення про службу охорони праці» затвердженого наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 3 серпня 1993р. № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.09.1993 р. за № 140.
Служба охорони праці коледжу функціонує як самостійний структурний підрозділ чисельністю одного працівника з вищою інженерно-технічною освітою. Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо директору коледжу. Ліквідація служби охорони праці коледжу допускається тільки в разі ліквідації самого коледжу.
Служба охорони праці коледжу виконує такі функції:
1) Опрацювання ефективної цілісної системи управління охороною праці, сприяння удосконаленню діяльності кожного структурного підрозділу і кожної посадової особи.
2) Проводить оперативно-методичне керівництво роботою з охорони праці.
3) Підготовка комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки під час проведення навчально-виховного процесу, гігієни праці та виробничого середовища, у тому числі розділу «Охорона праці» у колективному договорі.
4) Проведення вступного інструктажу з питань охорони праці.
5) Облік, аналіз нещасних випадків, професійних захворювань і аварій та участь у їх розслідуванні.
6) Визначення необхідної кількості інструкцій з охорони праці, організація їх розробки, облік та забезпечення ними структурних підрозділів.
7) Організація підвищення кваліфікації та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці.
8) Організація паспортизації робочих місць щодо відповідності їх вимогам охорони праці, підготовка статистичних звітів.
9) Організація ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки (ОПН), декларації безпеки ОПН.
10) Розробка плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій (ПЛАС).
11) Проведення консультацій, бесід, лекцій, оформлення стендів, куточків і кабінету з охорони праці.
12) Здійснення контролю за своєчасним проведенням навчання та інструктажів з охорони праці працівників, та викладачів, студентів коледжу, медичних оглядів, додержанням співробітниками технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами під час проведення навчально-виховного процесу, використання засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці, виконанням приписів органів державного нагляду, наказів директора коледжу з питань охорони праці.
Оскільки робота не потребує великого фізичного навантаження, вона відноситься до категорії Іа. Оптимальні параметри умов мікроклімату згідно категорії робіт відповідно до пори року приведені в таблиці 4.3.
Метеорологічні умови повинні бути обрані відповідно до вимог ГОСТ 12.1.005-88 ССБТ «Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны» з урахуванням категорії робіт з енерговитрат, загальної характеристики трудового процесу.
Таблиця 4.3 – Припустимі (оптимальні) параметри мікроклімату
Категорія робіт з енерговитрат |
Період року |
Температура t, 0С |
Відносна вологість φ, % |
Швидкість руху повітря υ, м/сек. |
Легка Іа |
Холодний |
22-24 |
40-60 |
0,1 |
Легка Іа |
Теплий |
23-25 |
40-60 |
0,1 |
Забезпечення параметрів мікроклімату забезпечує комфортні умови праці.
Оскільки в повітрі робочої зони учбових класів і офісних приміщень відсутні шкідливі речовини, токсичний пил, підвищений вміст тепла і вологи, то забезпечення умов, наведених у таблиці 2.1, у теплий період року повинне виконуватися за допомогою приточно-витяжній вентиляції. У розглянутому приміщенні у віконних прорізах виконані кватирки для провітрювання. У холодний період року обмін повітря здійснюється за допомогою провітрювання й опалення згідно СНиП 2.04.05.-93.
Завданням вентиляції й провітрювання приміщення, є забезпечення чистоти повітря й заданих метеорологічних умов у виробничих приміщеннях.
Це цікаво:
Типи та рівні вищої освіти
Вища освіта ділиться на декілька видів: звичайне навчання, скорочені курси і відкрите заочне навчання. Як відомо, перший вищий навчальний заклад в Румунії - Академія Святого Савви - було створено в 1694 році. У 1864 році був відкритий Бухарестський Університет. На сьогоднішній день у столиці навчаю ...
Технологія саморозвитку теорії Монтессорі
Методика Монтессорі є моделлю особистісно орієнтованого підходу до навчання і виховання. В її основі лежить ідея про те, що кожна дитина, з її можливостями, потребами, системою стосунків проходить свій індивідуальний шлях розвитку. В продовж усього життя Марія Монтессорі уважно спостерігала за діть ...
Завдання вихователя у вихованні ціннісного ставлення до природи
Закладати основи ціннісного ставлення, на наше глибоке переконання, слід розпочинати з раннього віку. Ці функції можуть успішно виконувати батьки, які мають достатній для цієї роботи життєвий досвід і бодай елементарну підготовку. На жаль, в Україні ще не практикується розробка цільових програм еко ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.