2. Розкрито сутність і генезис понять "інформаційні технології", "мультимедійні технології"
- Інформаційні технології – це програмно-апаратні засоби і пристрої, що функціонують на базі мікропроцесорної, обчислювальної техніки, а також сучасних засобів і систем інформаційного обміну, забезпечують операції по збору, продуциюванню, накопиченню, зберіганню, обробці, передачі інформації.
- MultіMedіa-технології - це технології інтегрованого представлення всіх видів інформації (зорової, текстової, графічної, відео, звукової і навіть тактильної) на електронних носіях у цифровому форматі у вигляді електронного документу і відтворення його на комп’ютері або на екрані за допомогою ММ-проектора та відповідних пристроїв.
3. Встановлено ознаки традиційної та інноваційної педагогічної діяльності;
Відмінності полягають у значному ускладненні діяльності з розробки навчальних курсів, розвитку спеціальних навичок, прийомів педагогічної роботи викладача. На відміну від традиційної освіти, де центральною фігурою є викладач, в інноваційній діяльності більш активну позицію займає особа, що навчається. Викладання навчального матеріалу в процесі спілкування викладача зі студентами, вимагає набагато більше активних й інтенсивних взаємодій між ними.
4. Визначено стадії застосування інформаційних технологій;
знайомство - освоєння студентами загальних уявлень про сучасну інформаційну технологію, отримання окремих навичок роботи з комп'ютером;
використання - застосування інформаційних технологій для розв’язання окремих задач;
інтеграція - загальна зміна технології викладання за рахунок інтеграції інформаційних технологій в освітній процес;
перетворення - зміна змісту освіти, структури навчальних предметів, системи атестації відповідно до сучасної системи освітніх пріоритетів на базі інформаційних технологій.
5. Узагальнені можливості застосування і стан впровадження мультимедійних технологій в навчальний процес вищої школи а саме:
миттєвий зворотний зв'язок між користувачем та інформаційними та комунікаційними технологіями;
комп'ютерна візуалізація навчальної інформації;
архівне зберігання великих обсягів інформації з можливістю передачі легкий доступ користувача до банку даних;
автоматизація процесів обчислювальної, інформаційно-пошукової діяльності;
автоматизація процесів інформаційно-методичного забезпечення, організаційного керування навчально-виховною діяльністю та контролю.
Це цікаво:
Започаткування сучасного Болонського процесу – інтеграційної реформи вищої
освіти на Європейському просторі
Провідною ідеєю Болонського процесу є створення єдиного європейського освітнього поля вищої освіти шляхом реформування і інтеграції національних освітніх систем. Саме з підписання у 1999 р. членами ЄС та іншими державами декларації про утворення Європейського простору вищої освіти був розпочатий “Б ...
Шляхи підвищення ефективності процесу виховання
Шляхами підвищення ефективності процесу виховання є: - подолання формалізму у виховній роботі шляхом уникнення безсистемності у виховній роботі та подолання заорганізованості учнів безліччю безцільних заходів. - вдосконалення процесу виховання шляхом: а) організації у школі виховних центрів; б) орг ...
Зміст освіти підготовки молодших спеціалістів
Зміст освіти в вищому навчальному закладі - категорія задана, обумовлена цілями і потребами суспільства – виражається у вимогах до системи знань, умінь і навичок, до світоглядних, громадянських і професійних якостей, що формуються у процесі навчання з урахуванням перспектив розвитку науки, техніки, ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.