Новорічна флористика

Сторінка 1

Новий рік та Різдво – це свята, які близькі нам з дитинства. Ми їх з нетерпінням чекаємо, готуємо один одному подарунки. З цими святами у нас пов’язані надії та сподівання на чудо, мрії та їх здійснення, тепло домашнього затишку, закріплення родинних стосунків та передача інформації молодому поколінню про дбайливе ставлення до звичаїв і обрядів свого народу, до природи, до всього живого у світі. Це саме той час, коли варто і доцільно прищеплювати навички господарського та дбайливого ставлення до традиційний новорічних дерев: ялин, сосен та інших хвойних, яких безжально і великій кількості знищується у часи свят. В давнину ці дерева вважалися священними, знаходились під охороною, люди усвідомлювали цінність цих порід дерев. Наша задача полягає у тому, щоб відродити це свідоме ставлення як до цих дерев так і до природи в цілому.

Насамперед декілька слів про новорічних красунь.

Ялина визивала у наших пращурів особливу повагу. Її вважали священним деревом та вірили, що в її кроні мешкають добрі духи лісу. Біля неї проводились обряди по вмилостовленню духів, при цьому на гілках розвішувались запалені лампадки та різні прикраси. Поступово цей обряд перетворився у звичай, а красуня ялинка стала символом життя і неминучої молодості. Цей звичай особливо був розповсюджений у Західній Європі.

Петру І цей звичай дуже сподобався, і особливим наказом від 20 грудня 1700 року він узаконив святкування Нового року, який до цього святкувався у вересні. Наказ проголошував: «Рахувати Новий рік не з першого вересня, а з першого січня 1700 року. І як в знак цього доброго починання і нового сторіччя у святкуванні один одного вітати з Новим роком. На великих вулицях, біля дворів вчинити деякі прикрашання від дерев і гілок соснових, ялинових та ялівцевих». С тих пір ні одне новорічне свято не обходиться без зеленої красуні.

У перші роки свого життя ялина росте дуже повільно і у 10 років сягає лише 1-2 метрів заввишки, але у віці 60 років виростає до 25-30 метрів. Ялина відрізняється довголіттям. У парку села Михайлівського й донині росте велике дерево з густою кроною, яку посадив сам дід Олександра Сергійовича Пушкіна Осип Абрамович Ганнібал.

Славиться ялина не лише своєю красою. З її деревини роблять кращі сорти паперу, штучний шовк, бавовну, спирт, гліцерин, виготовляють з неї пакувальну тару, лижі, паркет, дранка для дахів, використовується у _удно будівництві. Деревину ялини широко використовують також для виготовлення музичних інструментів. Наприклад, з неї зроблені відомі всьому світу скрипки Страдиварі, Аматі і Гварнері.

Ялинова хвоя – ефективний засіб проти цинги. Ялина виділяє летючі речовини – фітонциди. Для очистки повітря великого міста достатньо фітонцидів, що може виділити всього 1 гектар ялинового лісу. А густі посадки ялин вздовж залізничних доріг добре поглинає звуки і такий «екран» ізолює мешканців ближніх домів від шуму потягів.

Для збереження посадок наших зелених друзів та збільшення посадок хвойних, сучасні крамниці пропонують модне та економічне вирощування ялинок , сосен, кипарисів у мобільних пересувних горщиках. У новорічні та різдвяні свята такі живі символи вносяться у приміщення, прикрашаються іграшками, а після свят, безболісно для рослин, виносять на вулицю.

Все новорічне та різдвяне оформлення приміщень пов’язане з історією цих свят. Колись відбулось у Віфлеємі диво народження Спасителя людства, тепер щорічно святкується цей день. І тому бажання зробити все навкруги незвичайним, відповідним радісній обстановці перетворює нас у справжніх майстрів-чаклунів. Неповторна атмосфера Різдва знов і знов надихає майстрів, що створюють чудові різдвяні композиції, в яких традиції переплітаються з новими ідеями.

Чудовий звичай, що прийшов до нас з сивої давнини, - класти під ялинку подарунки для членів сім’ї і близьких друзів. І, як правило, хочеться, щоб ці знаки любові і уваги були б незвичайними, чарівними, а насамперед це подарунки зроблені власноруч.

Крім живих дерев, існують інші прикраси приміщень у новорічні свята. Якщо згадати традиційне українське обрядове рішення з цього приводу – то це Дідух - сніп пшениці або іншого злаку, що ставиться на святковий стіл як символ достатку в сім’ї. Зберігаючи цю давню національну традицію, слід відновлювати виготовлення Дідуха за традиційними технологіями, про які можна дізнатися з розповідей старшого покоління, з книг по народознавству або у краєзнавчих музеях.

Прикрашати ялинки або Дідух було прийнято здавна ягодами, фруктами, цукерками, квітами, що символізувало не стільки саме свято, скільки побажання і мрії про багате щасливе життя у новому році. Сучасні варіанти святкового оформлення далеке від класичного, але зазвичай лісова красуня, як завжди, є основною для цих композицій. Додатковим матеріалом можуть слугувати найрізноманітніші флористичні матеріали. Шишки, квіти, фрукти, цитруси – справжній святковий достаток. При цьому слід притримуватись традиційного різдвяного звичаю – щедро прибрана ялинка для наших пращурів являла собою символ благополуччя і запорука майбутнього процвітання. Замість живої ялини рекомендуємо використовувати штучну хвою.

Страницы: 1 2 3 4

Це цікаво:

Застосування активних соціально-психологічних методів у екологічному вихованні та екологічній освіті
Ефективність застосування активних соціально-психологічних методів у вихованні та навчанні обумовлена принципом єдності розвитку психіки та діяльності, який полягає у тому, що психіка людини розвивається та проявляється у діяльності. Для дошкільнят активними видами діяльності можуть бути: сімейна с ...

Використання ігор
Складність використання гри у навчанні пов’язана з її особливостями (двопланова поведінка, відсутність персональної відповідальності кожного за результати дій, спрощене уявлення про реальність), що потребує від учня зусиль для входження у гру. Потрібно, щоб учні були орієнтовані на результати гри. ...

Формування духовних цінностей старшокласників в умовах соціально-виховуючого середовища
Нині проблема виховання духовності не лише не втрачає актуальності, а ще й загострюється, оскільки вироблені в попередні десятиліття суспільні ідеали мали узагальнений, регламентований, державницько-класовий характер і не були зорієнтовані на внутрішній, особистісний світ кожної людини як основу ви ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com