Новорічна флористика

Сторінка 1

Новий рік та Різдво – це свята, які близькі нам з дитинства. Ми їх з нетерпінням чекаємо, готуємо один одному подарунки. З цими святами у нас пов’язані надії та сподівання на чудо, мрії та їх здійснення, тепло домашнього затишку, закріплення родинних стосунків та передача інформації молодому поколінню про дбайливе ставлення до звичаїв і обрядів свого народу, до природи, до всього живого у світі. Це саме той час, коли варто і доцільно прищеплювати навички господарського та дбайливого ставлення до традиційний новорічних дерев: ялин, сосен та інших хвойних, яких безжально і великій кількості знищується у часи свят. В давнину ці дерева вважалися священними, знаходились під охороною, люди усвідомлювали цінність цих порід дерев. Наша задача полягає у тому, щоб відродити це свідоме ставлення як до цих дерев так і до природи в цілому.

Насамперед декілька слів про новорічних красунь.

Ялина визивала у наших пращурів особливу повагу. Її вважали священним деревом та вірили, що в її кроні мешкають добрі духи лісу. Біля неї проводились обряди по вмилостовленню духів, при цьому на гілках розвішувались запалені лампадки та різні прикраси. Поступово цей обряд перетворився у звичай, а красуня ялинка стала символом життя і неминучої молодості. Цей звичай особливо був розповсюджений у Західній Європі.

Петру І цей звичай дуже сподобався, і особливим наказом від 20 грудня 1700 року він узаконив святкування Нового року, який до цього святкувався у вересні. Наказ проголошував: «Рахувати Новий рік не з першого вересня, а з першого січня 1700 року. І як в знак цього доброго починання і нового сторіччя у святкуванні один одного вітати з Новим роком. На великих вулицях, біля дворів вчинити деякі прикрашання від дерев і гілок соснових, ялинових та ялівцевих». С тих пір ні одне новорічне свято не обходиться без зеленої красуні.

У перші роки свого життя ялина росте дуже повільно і у 10 років сягає лише 1-2 метрів заввишки, але у віці 60 років виростає до 25-30 метрів. Ялина відрізняється довголіттям. У парку села Михайлівського й донині росте велике дерево з густою кроною, яку посадив сам дід Олександра Сергійовича Пушкіна Осип Абрамович Ганнібал.

Славиться ялина не лише своєю красою. З її деревини роблять кращі сорти паперу, штучний шовк, бавовну, спирт, гліцерин, виготовляють з неї пакувальну тару, лижі, паркет, дранка для дахів, використовується у _удно будівництві. Деревину ялини широко використовують також для виготовлення музичних інструментів. Наприклад, з неї зроблені відомі всьому світу скрипки Страдиварі, Аматі і Гварнері.

Ялинова хвоя – ефективний засіб проти цинги. Ялина виділяє летючі речовини – фітонциди. Для очистки повітря великого міста достатньо фітонцидів, що може виділити всього 1 гектар ялинового лісу. А густі посадки ялин вздовж залізничних доріг добре поглинає звуки і такий «екран» ізолює мешканців ближніх домів від шуму потягів.

Для збереження посадок наших зелених друзів та збільшення посадок хвойних, сучасні крамниці пропонують модне та економічне вирощування ялинок , сосен, кипарисів у мобільних пересувних горщиках. У новорічні та різдвяні свята такі живі символи вносяться у приміщення, прикрашаються іграшками, а після свят, безболісно для рослин, виносять на вулицю.

Все новорічне та різдвяне оформлення приміщень пов’язане з історією цих свят. Колись відбулось у Віфлеємі диво народження Спасителя людства, тепер щорічно святкується цей день. І тому бажання зробити все навкруги незвичайним, відповідним радісній обстановці перетворює нас у справжніх майстрів-чаклунів. Неповторна атмосфера Різдва знов і знов надихає майстрів, що створюють чудові різдвяні композиції, в яких традиції переплітаються з новими ідеями.

Чудовий звичай, що прийшов до нас з сивої давнини, - класти під ялинку подарунки для членів сім’ї і близьких друзів. І, як правило, хочеться, щоб ці знаки любові і уваги були б незвичайними, чарівними, а насамперед це подарунки зроблені власноруч.

Крім живих дерев, існують інші прикраси приміщень у новорічні свята. Якщо згадати традиційне українське обрядове рішення з цього приводу – то це Дідух - сніп пшениці або іншого злаку, що ставиться на святковий стіл як символ достатку в сім’ї. Зберігаючи цю давню національну традицію, слід відновлювати виготовлення Дідуха за традиційними технологіями, про які можна дізнатися з розповідей старшого покоління, з книг по народознавству або у краєзнавчих музеях.

Прикрашати ялинки або Дідух було прийнято здавна ягодами, фруктами, цукерками, квітами, що символізувало не стільки саме свято, скільки побажання і мрії про багате щасливе життя у новому році. Сучасні варіанти святкового оформлення далеке від класичного, але зазвичай лісова красуня, як завжди, є основною для цих композицій. Додатковим матеріалом можуть слугувати найрізноманітніші флористичні матеріали. Шишки, квіти, фрукти, цитруси – справжній святковий достаток. При цьому слід притримуватись традиційного різдвяного звичаю – щедро прибрана ялинка для наших пращурів являла собою символ благополуччя і запорука майбутнього процвітання. Замість живої ялини рекомендуємо використовувати штучну хвою.

Страницы: 1 2 3 4

Це цікаво:

Соціальні фактори
Щоб стати людиною, однієї біологічної спадкоємності замало. Це твердження достатньо переконливо підкріплюють добре відомі випадки, коли людські дитинча зростали серед тварин. Людьми у загальноприйнятому розумінні вони при цьому не ставали, навіть коли потрапляли в людське суспільство. Так що ж роби ...

Інтегративні можливості різних предметів
Унікальність географії полягає в тому, що предметом її вивчення, на відміну від інших наук, є одночасно і природа, і господарство, і суспільство. Отже, географія – це на сьогодні чи не єдина навчальна дисципліна, яка, маючи необмежений світоглядний потенціал, формує в молоді комплексне системне уяв ...

Застосування активних соціально-психологічних методів у екологічному вихованні та екологічній освіті
Ефективність застосування активних соціально-психологічних методів у вихованні та навчанні обумовлена принципом єдності розвитку психіки та діяльності, який полягає у тому, що психіка людини розвивається та проявляється у діяльності. Для дошкільнят активними видами діяльності можуть бути: сімейна с ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com