Новорічна флористика

Сторінка 2

Навіть традиційна ялинка може в цей день перетворюватися у дещо незвичайне. Завдяки фантазії флористів характерна для різдвяних композицій конусоподібна «ялинкова» форма заповнюється самими незвичайними природними матеріалами – гілками, квітами, шишками, фруктами, овочами. Вона може бути сплетена з трави, соломи, корнів дерев і взагалі з чого завгодно, але перевагу слід віддавати натуральним природним матеріалам, оскільки вони більш екологічні. Всесвітня тенденція переваги використання екологічних матеріалів відобразилась на творіннях флористів. В роботах використовується майже увесь спектр дарів природи.

Під силу, власноруч, виготовити імітовану ялинку або стилізовану під неї – це оригінальний новорічний подарунок, який принесе радість вашим близьким. Каркас конусоподібної форми можна виготовити з проволоки, картону, а потім обклеїти любим флористичним матеріалом. Придатні для цього сухоцвіти, сухі пелюстки, листя рослин, хвоя, подрібнена горіхова шкаралупа, горіхи, жолуді, шляпки жолудів тощо. Оздоблюємо таку ялинку блискучими бусами, паперовими зірками. Встановлюємо конус-ялинку у горщик та драпіруємо його тканиною або бантом.

Одним з самих популярних різдвяних прикрас у всьому світі по праву вважається вінок, як правило зроблений з ялинового гілля. Зроблені із гілок завжди зелених рослин, вінки асоціюються з ритуальними, поминальними, символізуючи ми смерть та горе. Але коло завжди вважалося магічним – це фігура без початку і кінця, це і символ циклічності, все у нашому світі відбувається циклічно, по колу, циклічно, Земля робить повний оберт навколо своєї вісі, змінюючи день на ніч, теж саме можна сказати і про зміну пір року і так далі. І тому до прикрас-вінків теж слід підходити з боку пояснення принципу циклічності. Його вивішували на вхідні двері, на стінку або просто на поверхню столу, доповнюючи свічками, шишками, горіхами, квітами тощо. Ця форма залишається незмінною, а от матеріал для виготовлення може бути самим найрізноманітнішим – солома, гілки, сухі квіти, лоза верби і дівочого винограду. Вінки збираються на дротяному каркасі. Для прикрашення використовують скляні ялинкові кульки, свічки, шишки, горіхи, декоративні шнури або стрічки, фігурки янголів, рослинні волокна, сухі трави і неодмінно свічки.

С тих пір як багато років потому людина вперше запалила вогонь, цей таємничий, вселяючий впевненість джерело світла та тепла, служить не тільки звичайним практичним цілям, але й є символом переваги світла і життя над пітьмою і смертю. Вогонь у різдвяні дні – це знак очищення всього світу. Запалюючи на Новий рік свічки, ми не тільки віддаємо данину давній традиції, але й насолоджуємося романтичною атмосферою, що створюється м’яким світлом свічки, блиском святкових прикрас.

Кольори цих свят традиційні – зелений та червоний. Зелений асоціюються з ялинкою, вважається символом Різдва, червоний нагадує про жертву Христа. А у Китаї червоний колір – це символ щастя. Тому для оформлення святкових композицій частіше обирають червоні свічки, кульки та стрічки, які гармонійно вписувались у зелені гілки живої або штучної хвої.

Зірка – це ще один із самих розповсюджених елементів різдвяного оформлення, що бере початок у біблейських притчах. Всяке зображення зірки – давній символ вічності, щастя., прийнятий у культурі багатьох народів. За легендою зірка віщувала про народження Спасителя. Тому в композиціях включають зірки різної величини і кольору.

Є ще інші традиційні символи різдва та Нового року – це місяць, дзвоники, сніжинки, сніг тощо.

Щодо виготовлення новорічних композицій власноруч, пропонуємо розроблені нами технології виготовлення плетених основ, які ви можете запропонувати зробити гуртківцям під час підготовки до свят.

У виготовленні такі плетені вироби прості та доступні навіть непрофесіоналам. Матеріалом слугує тонка і гнучка проволока, лоза хмелю, верби, дівочого винограду, солома, ситник, суха трава, гілки берези, спірєї тощо. Самим популярним у нашій роботі стала лоза дівочого винограду. Ця лоза за вегетаційний період росте швидко, завиває своїм гіллям стіни домів, забори, навіть, на стовбури дерев. У зимовий період, за допомогою секатора, нарізаємо потрібну кількість лози, заносимо у приміщення, сік в лозі, в теплій хаті, після морозу розтане. Лоза стає гнучкою і не потребує додаткової обробки та підготовки, готова до роботи. Додатковий матеріал для роботи з такою лозою є цупкі нитки та проволока.

Пропонуємо вам технологічні карти по виготовленню плетених основ з лози дівочого винограду та конспект майстер-класу – майстерня „Ексклюзивний новорічний подарунок».

Даруйте радість спілкування з природою

Квіти вчать нас позитивно сприймати світ. Дивлячи на тендітну весняну квіточку підсніжника, що витримала і лютий мороз, і негоду, дивуєшся - звідки така міць у такої маленької рослинки. А вона росте, радує нас своєю красою, вчить нас витримці. Коли вам дарують квіти, ви відчуваєте радість. Таку ж радість відчуває і та людина, яка робить цей подарунок. І на довго залишається з вами радість. Подарувати радість створену власноруч – це і є те саме головне, що залишається назавжди. Займайтесь флористикою і намагайтесь передавати радість у своїх роботах. Залучати до флористики дітей різного віку дуже доцільно тому, що вони стають більш чуйними, уважними, доброзичливими та навчатися цінувати і берегти природу краю та Землю вцілому.

Страницы: 1 2 3 4

Це цікаво:

Види бесід та їх характеристика
У навчальному процесі розрізняють різні види бесіди. За призначенням у навчальному процесі розрізняють бесіду вступну, бесіду-повідомлення, повторення, контрольну. Вступну бесіду проводять з учнями як підготовку до лабораторних занять, екскурсій, до вивчення нового матеріалу. Мета вступної бесіди – ...

Основні шляхи виховання дисципліни
Коли після однієї з лекцій Макаренко поставили питання «Які основні шляхи виховання свідомої дисципліни?», він відповів гранично коротко: «Основний шлях виховання дисципліни — це весь виховний процес», а «головні засоби виховання — це хороший колектив педагогів і добре організований, єдиний колекти ...

Методичні рекомендації з розвитку музичної творчості підлітків на уроці музики і позакласній роботі
Концептуальним етапом розвитку музичної творчості підлітків є період 7-8-х класів. На цьому етапі у підлітків краще розкривається і шліфується знання і уміння засвоєні за попередні два роки навчання. Учні осмислено включаються в створення нових, або аранжування відомих музичних творів композиторів ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com