Новорічна флористика

Сторінка 3

Конспект заняття майстер-класу

Майстерня «Ексклюзивний новорічний подарунок»

Мета: створити власноруч зроблений сувенір за елементарними аранжувальники правилами (композиція, пропорція, ритм, колір, фактура, акцент, симетрія, асиметрія, рівновага); розвивати творчі здібності та естетичний смак; виховувати шанобливе ставлення один до одного та бажання приносити радість близьким власноруч зробленим подарунком.

Матеріал та обладнання: флористичний матеріал (шишки, горіхи, жолуді, коробочки маку, нігели, ворсянка, сухі пелюстки троянд, сухоцвіти, листя фруктових дерев), штучні аксесуари (скляні ялинкові кульки, декоративні буси, дзвоники, зірочки, стрічки, свічки), горщик або чашка, пінопласт, нитки, дріт, клейовий пістолет, ножиці.

Хід заняття

Ми з вами сьогодні зустрілись напередодні Різдва, або цей час ще називають Адвент.

Адвент – це передріздвяний час, період посту, в якому проходять багато чисельні обряди та звичаї. За календарем це чотири неділі до Різдва – з 10 грудня по 7 січня.

Які ви знаєте різдвяні обряди та звичаї?

Вечеря, кутя, колядування, щедрування, ворожіння, виготовлення подарунків.

Задача нашого заняття – це виготовлення власними руками подарунка-сувеніра з використанням природного та штучного матеріалу.

По суті наш сувенір, мовою аранжувальників, - це композиція. Що таке композиція, ми з вами зараз з’ясуємо. Щоб це зрозуміти, треба пограти у гру «Конструктор». У кожного в дитинстві був конструктор пластмасовий, металічний, дерев’яний тощо. І з заготовок ви будували різні конструкції. У нашій грі деталями конструктору є частини слів, з яких ми конструюємо нові слова.

Наприклад, у нас є ключове слово «КОМПОЗИЦІЯ». Ми візьмемо з даного слова лише частину – «КОМПО». Ваша задача: підібрати якомога більше частин-приставок, щоб утворилися нові слова, це будуть знайомі вам усім слова, які вам слід ще й пояснити.

КОМПО + Т – компот – солодкий напій, узвар, який готують з сухофруктів, або свіжих ягід та фруктів.

КОМПО + ЗИТОР – композитор – людина, яка складає музику або автор музичного твору.

КОМПО + СТ – органічні відходи з городніх рослин, що складають у кучу для подальшої переробки на добриво або добриво з рослинного перегною з землею

КОМПО + НЕНТ – компонент – складова частина чогось.

КОМПО + ЗИЦІЯ – композиція – це співвідношення та взаємне розташування частин.

От ми і з’ясували, що таке композиція. Це компоновка – складання елементів. У нашому випадку – новорічна композиція – це складання елементів з флористичних та штучних аксесуарів, які гармонійно треба поєднати між собою.

Розглянемо матеріал, з яким нам прийдеться сьогодні працювати. Флористичний матеріал – це природний матеріал: шишки, горіхи, сухоцвіти тощо. Штучні аксесуари – це матеріали зроблені зі скла, пластмаси, металу тощо – дзвоники, кульки, стрічки… Допоміжний матеріал – горщик або чашка, які будуть слугувати нам основою, на якій компонуватимо композицію; пінопласт, який потрібен для кріплення; тканина або мішковина, щоб задрапірувати горщик. Щоб наша композиція була вдалою, зважаючи що ви вперше займаєтеся аранжуванням, вас слід ознайомити з елементарними правилами складання композицій.

Перше правило

Пропорції (частини) – це співвідношення окремих частин за висотою, шириною та довжиною. Існує правило «золотого перетину» - правило, при виконанні якого створюємо гармонічні композиції – одна з двох складових частин в стільки ж разів більша другої, у скільки сама менше цілого.

Так, наприклад, ваза у композиції складає 3 частини, сама композиція у вазі – 5 частин, разом 3 + 5 = 8. 8 – це ціла частина, яка складається з 3 частин та 5.

Друге правило

Ритм – це відстань між рослинами, яка поступово збільшується або зменшується за певним принципом.

До ритму можна віднести такі поняття, як асиметричне та симетричне розміщення.

Симетричне розміщення – рівновага або дзеркальне зображення.

Асиметричне розміщення – нерівномірне або більш природне розміщення елементів.

Трете правило

Колір – є роботи однотонні чи монохромні, складні, контрастні. Існує правило сумісності кольорів в одній композиції, яке можна засвоїти на прикладі кольорового кола: сумісність визначається по протилежно розташованим кольорам, інший варіант – кольори через два та інші. Розглянувши кольорове коло, виберіть кольори, з якими ви будете працювати.

Незабудьте, що кольори новорічних та різдвяних композицій – червоний та зелений, а додаткові шукайте за кольоровим колом.

Четверте правило

Акцент – головний мотив, найбільш ефективна частина, або «обличчя» композиції. Тут вибираємо самий яскравий елемент встановлюємо у центр композиції. Акцент можна підсилити за допомогою фактури, тобто характером поверхні. Вона може бути спокійна – в ній спостерігається гладенька рівна без дрібних деталей поверхня, наприклад, кулька, жолудь, стрічка; і неспокійна – багато дрібних елементів: шишка, хвоя, грона ягід тощо. У роботі слід комбінувати спокійні з неспокійними елементами. Наприклад, навіть у монохромній роботі фактура має неабияке значення, - сріблясті кульки та такого ж кольору шишки не будуть виглядати злито; або шишки і хвоя – це дві однаково схожих фактур і для рівноваги слід розбавити їх якимось спокійним елементом (бант, дзвоник, яблуко, свічки тощо).

Страницы: 1 2 3 4

Це цікаво:

Гігієнічні фактори як засіб фізичного виховання
Реалізація принципу оздоровчої спрямованості системи фізичного виховання можлива тільки за умови, якщо заняття фізичними вправами стануть органічною частиною життєдіяльності людини. З іншого боку, фізичні вправи дадуть належний ефект тільки при дотриманні необхідних гігієнічних норм. Будучи неспеци ...

Сутність естетичного виховання
Дорослі і діти постійно стикаються з естетичними явищами. У сфері духовного життя, повсякденної праці, спілкування з мистецтвом і природою, в побуті, в міжособистісному спілкуванні - скрізь прекрасне і потворне, трагічні і комічні виконують істотну роль. Краса доставляє насолоду і задоволення, стим ...

Ігри для роботи з алфавітом
1. 5 карток. Ціль: контроль засвоєння алфавіту. Хід роботи: викладач показує кожному з учасників гри 5 карток з літерами англійського алфавіту. Перемагає той, хто правильно та без пауз називає всі 5 літер. 2. Хто швидше? Ціль: контроль засвоєння алфавіту. Хід роботи: учням роздають по 3–5 карток з ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com