Новорічна флористика

Сторінка 3

Конспект заняття майстер-класу

Майстерня «Ексклюзивний новорічний подарунок»

Мета: створити власноруч зроблений сувенір за елементарними аранжувальники правилами (композиція, пропорція, ритм, колір, фактура, акцент, симетрія, асиметрія, рівновага); розвивати творчі здібності та естетичний смак; виховувати шанобливе ставлення один до одного та бажання приносити радість близьким власноруч зробленим подарунком.

Матеріал та обладнання: флористичний матеріал (шишки, горіхи, жолуді, коробочки маку, нігели, ворсянка, сухі пелюстки троянд, сухоцвіти, листя фруктових дерев), штучні аксесуари (скляні ялинкові кульки, декоративні буси, дзвоники, зірочки, стрічки, свічки), горщик або чашка, пінопласт, нитки, дріт, клейовий пістолет, ножиці.

Хід заняття

Ми з вами сьогодні зустрілись напередодні Різдва, або цей час ще називають Адвент.

Адвент – це передріздвяний час, період посту, в якому проходять багато чисельні обряди та звичаї. За календарем це чотири неділі до Різдва – з 10 грудня по 7 січня.

Які ви знаєте різдвяні обряди та звичаї?

Вечеря, кутя, колядування, щедрування, ворожіння, виготовлення подарунків.

Задача нашого заняття – це виготовлення власними руками подарунка-сувеніра з використанням природного та штучного матеріалу.

По суті наш сувенір, мовою аранжувальників, - це композиція. Що таке композиція, ми з вами зараз з’ясуємо. Щоб це зрозуміти, треба пограти у гру «Конструктор». У кожного в дитинстві був конструктор пластмасовий, металічний, дерев’яний тощо. І з заготовок ви будували різні конструкції. У нашій грі деталями конструктору є частини слів, з яких ми конструюємо нові слова.

Наприклад, у нас є ключове слово «КОМПОЗИЦІЯ». Ми візьмемо з даного слова лише частину – «КОМПО». Ваша задача: підібрати якомога більше частин-приставок, щоб утворилися нові слова, це будуть знайомі вам усім слова, які вам слід ще й пояснити.

КОМПО + Т – компот – солодкий напій, узвар, який готують з сухофруктів, або свіжих ягід та фруктів.

КОМПО + ЗИТОР – композитор – людина, яка складає музику або автор музичного твору.

КОМПО + СТ – органічні відходи з городніх рослин, що складають у кучу для подальшої переробки на добриво або добриво з рослинного перегною з землею

КОМПО + НЕНТ – компонент – складова частина чогось.

КОМПО + ЗИЦІЯ – композиція – це співвідношення та взаємне розташування частин.

От ми і з’ясували, що таке композиція. Це компоновка – складання елементів. У нашому випадку – новорічна композиція – це складання елементів з флористичних та штучних аксесуарів, які гармонійно треба поєднати між собою.

Розглянемо матеріал, з яким нам прийдеться сьогодні працювати. Флористичний матеріал – це природний матеріал: шишки, горіхи, сухоцвіти тощо. Штучні аксесуари – це матеріали зроблені зі скла, пластмаси, металу тощо – дзвоники, кульки, стрічки… Допоміжний матеріал – горщик або чашка, які будуть слугувати нам основою, на якій компонуватимо композицію; пінопласт, який потрібен для кріплення; тканина або мішковина, щоб задрапірувати горщик. Щоб наша композиція була вдалою, зважаючи що ви вперше займаєтеся аранжуванням, вас слід ознайомити з елементарними правилами складання композицій.

Перше правило

Пропорції (частини) – це співвідношення окремих частин за висотою, шириною та довжиною. Існує правило «золотого перетину» - правило, при виконанні якого створюємо гармонічні композиції – одна з двох складових частин в стільки ж разів більша другої, у скільки сама менше цілого.

Так, наприклад, ваза у композиції складає 3 частини, сама композиція у вазі – 5 частин, разом 3 + 5 = 8. 8 – це ціла частина, яка складається з 3 частин та 5.

Друге правило

Ритм – це відстань між рослинами, яка поступово збільшується або зменшується за певним принципом.

До ритму можна віднести такі поняття, як асиметричне та симетричне розміщення.

Симетричне розміщення – рівновага або дзеркальне зображення.

Асиметричне розміщення – нерівномірне або більш природне розміщення елементів.

Трете правило

Колір – є роботи однотонні чи монохромні, складні, контрастні. Існує правило сумісності кольорів в одній композиції, яке можна засвоїти на прикладі кольорового кола: сумісність визначається по протилежно розташованим кольорам, інший варіант – кольори через два та інші. Розглянувши кольорове коло, виберіть кольори, з якими ви будете працювати.

Незабудьте, що кольори новорічних та різдвяних композицій – червоний та зелений, а додаткові шукайте за кольоровим колом.

Четверте правило

Акцент – головний мотив, найбільш ефективна частина, або «обличчя» композиції. Тут вибираємо самий яскравий елемент встановлюємо у центр композиції. Акцент можна підсилити за допомогою фактури, тобто характером поверхні. Вона може бути спокійна – в ній спостерігається гладенька рівна без дрібних деталей поверхня, наприклад, кулька, жолудь, стрічка; і неспокійна – багато дрібних елементів: шишка, хвоя, грона ягід тощо. У роботі слід комбінувати спокійні з неспокійними елементами. Наприклад, навіть у монохромній роботі фактура має неабияке значення, - сріблясті кульки та такого ж кольору шишки не будуть виглядати злито; або шишки і хвоя – це дві однаково схожих фактур і для рівноваги слід розбавити їх якимось спокійним елементом (бант, дзвоник, яблуко, свічки тощо).

Страницы: 1 2 3 4

Це цікаво:

Якість освітніх послуг в загальноосвітньому навчальному закладі
У статті надане теоретичне обґрунтування поняття «якість освітніх послуг» за визначенням різних науковців, розвиток цього поняття в українському суспільстві, розглянуті проблеми управління якістю освітніх послуг в загальноосвітньому навчальному закладі. Ключові слова: якість, освіта, якість освітні ...

Враховування навчальних можливостей учнів як основа диференційованого підходу у навчанні
Необхідною умовою ефективності навчально-виховного процесу є різнобічне знання особистості учня, його особливостей та можливостей. Для того щоб знати, що від дитини вимагати, треба знати, що вона може. Шлях розвитку індивідуальності лежить через розвиток інтересів, потреб, схильностей і здібностей ...

Формування в учнів позитивного ставлення до навчання
Із вступом дитини до школи кардинально змінюється соціальна ситуація розвитку її особистості. У багатьох маленьких учнів розвивається відчуття шкільної тривожності, невпевненості в собі, що часом призводить до небажання відвідувати школу, знижує цікавість до нових відкриттів, отримання нових знань. ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com