Технологічна карта по виготовленню композиції

Сторінка 2

Композиція „Ялинка №1”

Композиція «Зірка»

Настільні святкові композиції

Плетені ялинки

Різдвяні віночки

Ялинки із сучасних аксесуарів

Додаток №3

Скелетоване листя та пейзажі

Листя цинерарії в колажах

Рослинні колажі

Жіночі силуети

Додаток № 4

Конспект заняття на тему: Солом’яна ялинка

Мета: ознайомити з традиціями святкування новорічних свят стосовно використання хвойних рослин, вчити сприймати змальовані словами образи природи у віршованих текстах, вчити відшукувати альтернативу хвойним при виготовленні поробок власними руками, вправляти в користуванні технологічними картами, розвивати кмітливість при розв’язувані логічних завдань, виховувати співчуття до всього живого, дбайливе ставлення до хвойних не тільки у святкові дні.

Матеріали: спили, дерев’яні шпажки, солом’яні міжвузля, ємкість для замочування соломи, лінійка або умовні позначки, ножниці, клей ПВА.

Обладнання: фотографії робіт попередніх років на конкурс «Ялинка без ялинки», технологічні карти «Виготовлення солом’яних ялинок», тексти для роботи в групах – «Добавлянки», «Звернення ялинок».

Хід заняття

Наше заняття проходе напередодні самих улюблених свят не тільки дітей, а й дорослих – це Новий рік та Різдво. А головним атрибутом цих свят традиційно вважається……ялинка. Які ви знаєте загадки про ялинку?

***

Мов зелений їжачок,

Має безліч голочок.

Поспішає до оселі

В новорічні дні веселі.

Але традиція ставити живі ялинки у кожній хаті призводить до масової вирубки цих чудових дерев, які приносять велику та незамінну користь не тільки людині, а й планеті в цілому. Щоб не сталося екологічного лиха, щоб зберегти зелені насадження у святкові дні, ми повинні навчитися по іншому вирішувати проблему прикрашання свого приміщення розумно, по-господарські. Кожного року ми приймаємо участь у Всеукраїнському конкурсі «Ялинка без ялинки», розгляньте фотографії конкурсних робіт попередніх років. Цього року ми теж будемо виготовляти поробки без використання хвої та і надалі будемо вивчати традиції та пропагувати свої знання бережливого ставлення людини до хвойних.

Звернемося до історії святкування Нового року в Україні з хвойними рослинами.

Історична довідка

У далекій давнині Новий рік найчастіше пов’язували з весною – початком відродження природи – 1 березня. В цей день ходили щедрувальники з піснею:

Щедрик, щедрик, щедрівочка

Прилетіла ластівочка.

Петро І з 1700 року видав наказ, в якому наказувалося святкувати Новий рік з 1 січня і обов’язково прикрашати будинок ялиною або сосною. Цей звичай Петро І уперше побачив у Німеччині. Німці поклонялися хвойним деревам тому, що вірили ніби в кронах саме цих дерев жили духи довголіття. А щоб ці духи були і до людей щедрі та дарували їм довголіття, німці приносили дарунки духам у вигляді яблук та солодощів, які розвішували на гілках дерев.

З 1815 року ялинку прикрашали свічками, а пізніше _ ялинковими прикрасами зі скла. З тих часів і в наших будинках з’явилися ялинки, що приносять нам радість, а природі – навпаки.

Страницы: 1 2 3 4

Це цікаво:

Урок як основна форма занять
Організація трудового навчання характеризується формою навчальної роботи (урок, виробнича практика, гурткові заняття та ін.); формою організації роботи учнів (фронтальна або групова, бригадна або ланкова, чи індивідуальна, за розподілом праці); формою організації навчання (групова, коли навчання пр ...

Проблемне навчання і його значення для активізації пізнавальної діяльності школярів
Як відомо, процес навчання дуже близький до процесу пізнання. Подібна мета пізнання і навчання: пізнати нове явище, обміркувати його або пізнати предмет у його нових, раніш невідомих якостях через визначення тих відносин, в системі яких виступає предмет. Але учні пізнають нове під керівництвом учит ...

Мета технології групової навчальної діяльності — розвиток дитини як суб'єкта навчальної діяльності
Завдання: навчати школярів співпраці у виконанні групових завдань; стимулювати моральні переживання взаємного навчання, зацікавленості в успіхові товариша; формувати комунікативні вміння школярів; — формувати рефлексивні компоненти навчальної діяльності: цілеспрямованість, планування, контроль, оці ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com