Організація та методика проведення експериментального дослідження

Педагогіка і виховання » Методика проведення предметних уроків із природознавства » Організація та методика проведення експериментального дослідження

Сторінка 17

Коли ми дихаємо у лісі чи парку, у наш організм потрапляє чисте повітря. Біля заводу чи на вулицях міста ми вдихаємо дим і відпрацьовані гази.

Як забруднене повітря впливає на живі організми?

Забруднене повітря викликає отруєння живих організмів, що спричиняють різноманітні захворювання. Більшість рослин у таких умовах погано ростуть або зовсім не можуть жити.

Чи бачили ви біля великих заводів і фабрик, на вулицях великих міст ялини і сосни?

Ці рослини не виживають в умовах забрудненого повітря, тому у таких місцях їх немає. Тварини також дуже чутливі до забруднення повітря, тому у забруднених місцях їх дуже мало.

Особливу небезпеку для всього живого несуть аварії на хімічних заводах та атомних електростанціях. Під час таких аварій у повітря потрапляють отруйні гази і радіоактивні речовини.

Отже, основними шляхами забруднення повітря є:

викиди заводів, фабрик, котелень;

відпрацьовані гази автомобілів, тракторів, тепловозів, літаків;

аварії на хімічних заводах та АЕС.

Що треба робити, щоб повітря, яким ми дихаємо, було чистим?

У нашій країні повітря охороняється "Законом про охорону повітря", який вимагає, щоб на всіх промислових підприємствах, які викидають у повітря шкідливі речовини, встановлювалися спеціальні пристрої, які їх затримують.

Забороняється будувати шкідливі підприємства біля населених пунктів. У містах будують об’їзні дороги, щоб не забруднювати повітря відпрацьованими газами автомобілів. Для перевезення пасажирів використовують тролейбуси, трамваї і електровози, двигуни яких працюють не на бензині чи солярці, а на електриці, внаслідок чого відсутні відпрацьовані гази.

Для чого у містах влітку поливають дороги?

Щоб не піднімався пил і не забруднювалося повітря.

Який газ повітря потрібний для дихання? Звідки він потрапляє у повітря?

Для дихання живим організмам потрібний кисень. Він виділяється у повітря зеленими рослинами. Рослини не тільки збагачують повітря киснем, вони затримують на своїх листках пил, сажу та інші тверді частинки, які забруднюють повітря.

Який висновок можна зробити зі сказаного?

Рослини очищають повітря, тому треба дбати про те, щоб їх було якомога більше, охороняти їх.

V. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.

1. Робота в зошиті з друкованою основою. Виконання завдань 1-3 .

1. Підпиши на малюнку, з яких газоподібних речовин складається повітря.

2. Прочитай властивості вуглекислого газу. Запиши за зразком властивості кисню.

Вуглекислий газ

Кисень

Газоподібна речовина

Розчиняється у воді

Не потрібний для дихання

Виділяється під час горіння і дихання

Страницы: 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Це цікаво:

Завдання педагогічної оцінки у вихованні поведінки школяра молодших класів
Найважливішим завданням є виховання позитивного відношення до навчання. У педагогічної оцінки — головна функція стимулююча. Другим найбільш важливим завданням навчання є формування в дітей основних компонентів навчальної діяльності, усвідомленого відношення їх до навчання. Педагогічна оцінка доноси ...

Місце розділу «Елементи цифрової техніки» в програмі радіотехнічного гуртка, та методичні рекомендації щодо його вивчення
З огляду на те, що цифрова обробка інформації практично вже стала основною складовою роботи пристроїв не лише електронної автоматики, але й усієї радіоелектронної апаратури, ця тема набуває особливого значення. Ознайомлення з основами роботи цифрових електронних пристроїв, з фізичною суттю процесів ...

Експериментальна перевірка ефективності використання комп’ютерних технологій на уроках математики в початкових класах
З метою перевірки гіпотези дипломного дослідження, яка ґрунтується на припущення, що вивчення математики в початкових класах здійснюватиметься більш ефективно з використанням комп’ютерних технологій, нами був проведений педагогічний експеримент. Дослідження даної проблеми проводилося в середній шко ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com