Організація та методика проведення експериментального дослідження

Педагогіка і виховання » Методика проведення предметних уроків із природознавства » Організація та методика проведення експериментального дослідження

Сторінка 25

Що відбувається з водою після її використання людьми?

Після використання вода забруднюється. У побуті, на фабриках і заводах, люди використовують чисту воду, а випускають у водойми воду, забруднену різними отруйними речовинами. Великої шкоди завдають аварії танкерів та теплоходів, під час яких у моря і океани потрапляє нафта. Нафта легша за воду, тому вона розливається, утворюючи на поверхні води отруйну плівку, яка не тільки забруднює воду, а й вбиває все живе. Як забруднення води впливає на рослини і тварини? (Рослини і тварини не можуть жити у забрудненій воді, вони отруюються і гинуть). Як забруднення води впливає на людей? (Споживання забрудненої води є причиною багатьох захворювань у людей).

Що люди роблять, щоб запобігти забрудненню води шкідливими речовинами?

Чому потрібно берегти воду?

V. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.

1. Робота в зошиті з друкованою основою. Виконання завдань 1-3.

1. Доповни схему.

2. Встав пропущені слова.

У природі під впливом _ вода нагрівається і . Легка водяна пара піднімається вгору, і перетворюється на _. Із дрібненьких краплинок води і кристаликів льоду утворюються _, з яких випадають . Перетворення води в природі з одного стану в інший називають _.

3. Дай відповіді на запитання.

Для чого люди використовують воду?

а)

б)

в)

Якої шкоди завдає водоймам діяльність людини?

Як люди запобігають забрудненню водойм?

2. Завдання на застосування знань.

У яку пору року в повітрі міститься велика кількість водяної пари? Чому? (Велика кількість водяної пари в повітрі міститься влітку. У цю пору Сонце найбільше нагріває Землю, тому випаровується велика кількість води і утворюється водяна пара, яка піднімається у повітря)

Доведіть, що з носика чайника під час кипіння виходить не водяна пара, а дрібненькі краплинки води. (Якби з носика чайника виходила водяна пара, ми б її не бачили, бо водяна пара прозора. Водяна пара, яка виходить з носика чайника охолоджується, внаслідок чого утворюються дрібненькі краплинки води, які ми і бачимо)

VІ. Підсумок уроку.

Про які цікаві перетворення води в природі ви дізналися на цьому уроці?

Як потрібно ставитися до води?

Тема. Гірські породи. Корисні копалини. Охорона гірських порід

Мета: формувати уявлення про гірські породи та їх різноманітність, про корисні копалини та їх значення в житті людини; формувати поняття "рудні", "нерудні", "горючі корисні копалини", "родовище"; формувати уміння спостерігати, узагальнювати і робити висновки; виховувати бережливе ставлення до речей, виготовлених із корисних копалин, прагнення до збереження корисних копалин та почуття гордості за свою Батьківщину та її природні багатства.

Обладнання: колекції корисних копалин, зразки корисних копалин свого краю, таблиця "Кругообіг води в природі".

Хід уроку

І. Підсумок спостережень за змінами в природі.

Страницы: 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Це цікаво:

Виховна функція змісту шкільних підручників
Весь зміст освіти народних і середніх шкіл Галичини визначався ідеалістичністю та ґрунтувався на релігійному світогляді. Цим і пояснюються широкі виховні можливості навчальних предметів. Найвизначнішу роль у плані морально-релігійного виховання відігравали такі дисципліни, як релігія, історія, укра ...

Організація творчої діяльності
Багато хто вважає, що творчий процес є можливим тільки у періоди якогось “натхнення”. Це глибока помилка: звісно добре, коли дослідження настільки захоплюють, що з'являється творчий порив, але для досягнення кінцевої мети важливий не так порив, як копітка і добре організована праця. Оманою є те, що ...

Уроки навчання грамоти
У період навчання грамоти уроки класифікуються за такими ознаками: а) за основним предметом навчання – уроки читання і уроки письма; б) за часом, за періодами і етапами навчання – уроки в добукварний, букварний і післябукварний період; в) за наявністю чи відсутністю нової теми на одному уроці: урок ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com