Організація та методика проведення експериментального дослідження

Педагогіка і виховання » Методика проведення предметних уроків із природознавства » Організація та методика проведення експериментального дослідження

Сторінка 5

4. Пронумеруй на схемах розташування молекул у речовинах.

1 - тверда речовина; 2 - рідка речовина; 3 - газоподібна речовина.

5. Підкресли правильні твердження.

а)

Молекули складаються з речовин, а речовини - з тіл.

Тіла складаються з речовин, а речовини - з молекул.

Речовини складаються з молекул, а молекули - з тіл.

б)

Найменша віддаль між молекулами у рідких тілах.

Найменша віддаль між молекулами у твердих тілах.

Найменша віддаль між молекулами в газоподібних тілах.

VI. Підсумок уроку.

Як одним словом називають те, що нас оточує?

З чого складаються тіла?

З чого складаються речовини?

Тема. Сонячне світло й тепло, його значення в природі

Мета: продовжувати формувати уявлення про Сонце як джерело світла і тепла на Землі, про властивості сонячних променів, про залежність кількості тепла від висоти Сонця на небосхилі, про значення сонячного світла і тепла для живої природи; формувати вміння визначати висоту Сонця на небосхилі за довжиною тіні від гномона; розвивати спостережливість, уміння аналізувати і робити висновки, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; виховувати бережливе ставлення до природи, бажання пізнавати навколишній світ.

Обладнання: гномон.

Хід уроку

І. Підсумки спостережень за змінами в природі.

Який стан неба сьогодні?

Чи є вітер?

Чи є опади? Які?

За календарем спостережень проаналізуйте: яких днів було більше минулого тижня: ясних, хмарних чи похмурих; скільки днів було з опадами; скільки було вітряних днів.

Які зміни відбулися в житті рослин і тварин із приходом осені?

ІІ. Перевірка засвоєних знань, умінь і навичок учнів.

1. Індивідуальне письмове опитування на картках.

1. Підкресли назви речовин.

Кристалик солі, вода, цукор, мідний ґудзик, сіль, краплина води, мідь, грудочка ґрунту, залізо, цвях.

2. Підкресли назви тіл.

Кристалик солі, вода, цукор, мідний ґудзик, сіль, краплина води, мідь, грудочка ґрунту, залізо, цвях.

3. Підкресли правильне твердження.

Найбільша відстань між молекулами у газоподібних тілах.

Найменша відстань між молекулами у рідких тілах.

Найбільша відстань між молекулами у твердих тілах.

2. Фронтальне опитування.

Що таке тіла?

Якими бувають тіла?

Наведіть приклади твердих, рідких і газоподібних тіл.

Із чого складаються тіла?

Наведіть приклади тіл, що складаються з однієї речовини.

Наведіть приклади тіл, що складаються з кількох речовин.

Із чого складаються речовини?

Як розташовані молекули у твердих, рідких і газоподібних тілах?

Чому в повітрі легше рухатися, ніж у воді?

ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.

Що таке природа?

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Це цікаво:

Вимоги до планування у фізичному вихованні
1. Цільова спрямованість педагогічного процесу. Полягає у вимозі визначення кінцевої мети цього процесу та підпорядкуванні (підборі) усього його змісту, методів і форм організації досягненню поставленої мети. Інакше кажучи, з методичного арсеналу викладача (тренера) використовувати те, що безпосере ...

Програмна побудова курсу фізичного виховання
Зміст курсу фізичного виховання регламентуються державної навчальною програмою для вузів «Фізичне виховання». Навчальний матеріал програми передбачає вирішення завдань фізичного виховання студентів і складається з теоретичного і практичного розділів. Зміст теоретичного розділу програми передбачає о ...

Основні види роботи соціального педагога з дітьми «групи ризику»
Будь-яка проблема краще вирішується комплексно. Саме комплексний соціально-педагогічний підхід в роботі з цією категорією дітей і повинен бути покладений в основу розробки соціально-педагогічних технологій роботи з ними. При цьому необхідно враховувати, що соціально-педагогічна робота з дітьми груп ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com