Розвиток творчості старшого дошкільника

Педагогіка і виховання » Розвиток творчості старшого дошкільника

Сторінка 8

Хід заняття

Вихователь. Діти, до нас завітала маленька рибка, з якою трапилася біда. Жила вона у своєму будиночку на дні невеличкої річечки. Але люди почали скидати в неї сміття, і річка обміліла, вода стала зеленою і брудною. А наша бідненька рибка залишилася сама, без домівки та сім'ї. Тоді вона згадала, як одна знайома рибка розповідала їй про добрих діточок з нашого садочка, які завжди готові допомогти.

Ну, що, малята, допоможемо рибці? Вона дуже розгублена! Як ви вважаєте, що вона відчуває, залишившись без родини? Але спочатку давайте пригадаємо, що ми знаємо про рибок, щоб краще допомогти нашій.

Діти розповідають, що рибки живуть у воді (озерах, річках, морях). Кожна рибка має свою домівку (під камінчиком, у мушлі, в нірці, є такі, що будують свій дім самі з піску, трісочок тощо). У рибок, як і у нас, є тато, мама, братики й сестрички.

Діти разом з педагогом визначають будову тіла рибки: у неї є голова, очі, тіло, плавці, хвіст, луска, зябра.

Вихователь. Діти, ми з вами дихаємо за допомогою носика та легенів, а рибка дихає зябрами, тому що живе під водою.

Вихователь демонструє різнокольорових рибок в акваріумі. Діти розглядають будову риб, відзначають розмаїття їхніх форм і різнобарв'я.

Педагог пропонує дітям розділитися на дві групи. Перша створюватиме домівку для нашої рибки за допомогою мотузка та долоньок. Друга робитиме сім'ю для рибки: маму, тата та сестричку. Діти обирають вид роботи за власним бажанням.

Вихователь нагадує першій групі прийоми малювання мотузком (море, хвилі) та долонями (сонце, хмари), запитуючи у малят, якого кольору море, сонце, небо, хмари.

Діти працюють самостійно, за потребою їм допомагає помічник вихователя.

Вихователь пояснює другій групі прийоми аплікації за допомогою ниток, розпоротих і нарізаних заздалегідь.

Вихователь. У вас на столах лежать силуети рибок, але вони всі однаково білі, нецікаві. Давайте визначимо, якого кольору в нас буде родина рибки. Потім візьмемо силует рибки та ретельно намастимо його клеєм, не залишаючи жодного сухого місця. Далі беремо нитяні нарізки різних кольорів. На намащений клеєм силует у довільних пропорціях насипаємо дрібно нарізані ниточки та притискаємо серветкою.

Діти виконують завдання за чіткими вказівками вихователя та за його особистим прикладом.

Поки друга група завершує виготовлення родини для рибки, перша, створивши затишну домівку, вивішує композицію на дошці. Вихователь "випускає" створених дітьми рибок у "відкрите плавання".

Вихователь. Гарна в нас вийшла родина та затишна оселя. Мені здається, що рибкам тут дуже сподобається і вони будуть жити довго та щасливо, але для того, щоб їхня домівка завжди була чистою, треба намалювати ще кілька равликів. Вони допоможуть підтримувати чистоту в оселі. Якого вони кольору? Спробуємо намалювати їх картоплею.

Вихователь допомагає бажаючим дітям намалювати равликів методом штампування. (Картоплю слід розрізати навпіл та промалювати ручкою майбутнього "равлика". Потім гострим лезом чи ножем вирізати по намальованому контуру). Таким чином можна також виготовляти водорості.

Вихователь. Діти, що ми сьогодні робили? Кому допомогли? Чим ми малювали? Що наклеювали? Чи сподобалося вам заняття? Рибка дуже вдячна всім вам за допомогу. Тепер у неї є свій дім та родина. Вона дуже задоволена. До речі, ви допомогли не простій рибці, а чарівній. У подяку вона дарує вам скриньку з гостинцями.

Зимовий пейзаж

Заняття для старших дошкільнят з використанням нетрадиційних технік образотворчості

Мета: Розвивати у дітей творчу активність, художньо-креативні здібності, чуття кольору, форми, композиції, дрібну моторику рук. Формувати вміння бачити характерні ознаки навколишніх об'єктів. Ознайомлювати дітей з нетрадиційною технікою образотворчості — малюванням сіллю. Закріплювати знання про властивості солі. Розширювати уявлення про пейзаж та художників-пейзажистів. Деталізувати уявлення про зиму: погоду, тривалість дня, опади. Сприяти розвитку творчої уяви, фантазії; активізації образного мислення. Формувати вміння відтворювати задуманий образ. Спонукати дітей вдосконалювати свої малюнки шляхом експериментування, самостійного пошуку, використання різних матеріалів у процесі роботи. Спонукати передавати кольором настрій, емоції. Удосконалювати навички малювання. Виховувати любов до рідного краю й бережливе ставлення до природи.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10

Це цікаво:

Особливості діяльності сучасного учбового закладу
Загальна середня освіта є обов'язковою складовою безперервної освіти і спрямована на забезпечення всебічного розвитку особистості через навчання та виховання. На зміст освіти впливають об'єктивні (потреби суспільства у розвитку людини, науки й техніки, що супроводжуються появою нових ідей, теорій і ...

Експериментальна перевірка виховання емоційно-позитивного ставлення до природи у дітей дошкільного віку
Метою експериментального дослідження є визначення рівня екологічної вихованості дошкільників. Завдання експерименту: 1) визначити критерії рівня екологічної вихованості дошкільників; 2) підібрати діагностичний матеріал і устаткування; 3) провести діагностику рівня екологічної вихованості дітей. Еко ...

Особливості проведення уроків трудового навчання в початковій школі
Кожний школяр повинен отримати трудове загартування, яке, як би не склалась його подальша доля, знадобиться йому в будь-якій сфері діяльності. Метою трудового навчання і виховання учнів повинно бути прищеплення любові до праці, поваги до людей праці; ознайомлення учнів з основами сучасного промисло ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com