Розвиток творчості старшого дошкільника

Педагогіка і виховання » Розвиток творчості старшого дошкільника

Сторінка 9

Матеріал. Демонстраційний: ілюстрації із зображенням зимових пейзажів, технологічна карта виготовлення соляної картини, малюнок із зображенням сільської хатинки взимку, зразок виконаної роботи, магнітофон, диски із записами класичної музики. Роздатковий: журнали "Джміль" (2009, №4; 2010, № 4), папір для акварелі, воскові олівці, акварельні фарби, ємкості з водою, клейонки, вологі серветки, пензлик № 3, кухонна сіль.

Хід заняття

Групова кімната прикрашена зимовими пейзажами.

Вихователь вітається з дітьми, запитує, чи вони не змерзли в холодну зимову пору, пропонує зігрітися — поділитися одне з одним теплом своїх сердець.

Психогімнастика "Дружнє коло"

Вихователь. Діти, підійдіть усі до мене, станьте у коло. Подивіться одне одному в очі й пригадайте якийсь приємний випадок, який стався у вас з цим товаришем: як ви весело разом гралися або як цей хлопчик чи дівчинка допоміг вам абощо. Подаруйте своєму другові ніжну, лагідну усмішку. Візьміться за руки, заплющте очі і відчуйте тепло одне одного. Розплющуйте оченята, сідайте на килимок.

Діти сідають на килимок, вихователь пропонує їм відгадати загадку.

Диво-сани прилетіли,

Принесли їх коні білі.

А у них сидить цариця —

Білокоса, білолиця.

Рукавом своїм змахне —

Сріблом вкриється усе!

Тож, чи знаєте, малята,

Як царицю білу звати?

(Зима).

Вихователь. Що то за срібло, яким вкривається все взимку? Яким буває сніг? Якби ви були художниками, які б обрали фарби для змалювання краси зими? (Відповіді дітей). А як про цю пору року говорять поети — художники слова?

Хтось із дітей (за бажанням) розповідає вірш М. Сингаївського, вивчений раніше.

Вкрив дерева білими крильми

Морозець колючий, мов шипшина.

Білі черевички у зими,

Біла-біла в неї кожушина.

Діти сідають за столики.

Вихователь. А давайте й ми спробуємо намалювати зимовий пейзаж! А щоб він вийшов реалістичнішим, ми поєднаємо кілька технік: малювання восковими олівцями, акварельними фарбами і . сіллю! Як ви гадаєте, що можна намалювати сіллю? На що схожі її біло-сріблясті кристалики? Справді, на сніг! Ми посиплемо малюнки сіллю, мов снігом! Готові до роботи? Тоді давайте підготуємо пальчики.

Пальчикова вправа "До роботи готувалась дітвора"

Діти виконують відповідні рухи під віршований супровід.

До роботи

готувалась дітвора:

Засукала аж по лікоть рукава.

Діти ручки потирали,

Їх гарненько розминали,

Пальці у "замочок" складали

І долоньки вивертали.

Потім пальчики з'єднали

І по черзі роз'єднали.

Діти ручки розім'яли

І чемненько попрохали:

"Наші милі рученята,

Час прийшов попрацювати!"

Робота з журналом "ДЖМІЛЬ"

Вихователь звертає увагу дітей на картини із зображенням зимових пейзажів, пропонує їх описати.

Педагог роздає дітям журнали "Джміль" (2009, № 4; 2010, № 4), які читали і обговорювали раніше. Пропонує відкрити на першій сторінці, уважно розглянути репродукції картин В. Шкуринського і Д. Раста.

Запитання до дітей

Що зображено на картинах?

У якому жанрі образотворчого мистецтва працюють ці художники?

Чим відрізняються картини обох митців?

Чому мистецтво Дональда Растана зивають "камуфляжним"?

Які кольори використовують художники для зображення зими?

Який настрій панує на картинах?

Діти з вихователем вільно обговорюють і доходять певних висновків.

Малювання восковими олівцями

Послідовність виконання роботи

1. Розмістити аркуш паперу горизонтально. Посередині аркуша намалювати хатинку: основа хатинки — великий квадрат, його можна накреслити білим восковим олівцем; у квадраті можна намалювати маленький квадрат — віконечко (яким олівцем?). Крізь віконечко пробивається світло. Його можна зобразити жовтим. Над великим квадратом треба намалювати дах (якої форми? Яким олівцем?). На даху має бути димар (прямокутник темного кольору), з якого йде чорно-білий дим.

2. Навколо хатинки ростуть дерева та кущі, вони у снігових заметах. Для стовбурів і гілочок можна взяти коричневі, чорні олівці, а для снігових шапочок — білі, блакитні, сині, фіолетові, жовті. Можна намалювати і ялинки, скориставшись олівцями різних відтінків зеленого кольору.

3. Біля хатинки і дерев намалюємо кучугури снігу.

4. На небі, мабуть, світять місяць та зірки (для їх зображення можна взяти жовтий восковий олівець).

Страницы: 4 5 6 7 8 9 10

Це цікаво:

Стан проблеми у практиці сучасної школи
Дослідно-експериментальна робота з визначення стану проблеми у сучасній шкільній практиці розпочиналася з проведення констатувального експерименту, у якому були задіяні 5-ті класи СЗОШ № 13 Центрально-міського району м. Кривого Рогу, а саме 49 учнів. 5-а клас виступив як експериментальний, а 5-б як ...

Метод Case-Studies як складне багатоаспектне явище
Глобалізація сучасних економічних та соціальних процесів обумовлює необхідність входження українських вищих навчальних закладів у світовий освітній простір, навчання людини "навикам сприймання нових знань", залучення її в інноваційну діяльність – "процес перетворення наукового знання ...

Особливості навчальної діяльності молодшого шкільного віку
За твердженням В.В. Давидова молодший шкільний вік – це особливий період в житті дитини, який виокремився історично порівняно недавно. Його не було у тих дітей, які взагалі не відвідували школу, його не було і в тих, для яких початкова школа була першою і останньою сходинкою навчання. Поява цього в ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com