5–8 балів: ви реаліст у повному сенсі цього слова. У хмарах не витаєте. Однак трохи фантазії ще нікому не шкодило. Тому подумайте над цим – низький рівень.
Дані проведеної діагностики у відсотковому відношенні показали:
високий рівень – 15%;
середній рівень – 40%;
низький рівень – 45%.
Для визначення рівня розвитку фантазії учнів ми використали методику «Придумай гру» (Додаток Б), де дитина отримує завдання за 5 хв.: придумати яку-небудь гру й докладно розповісти про неї, відповідаючи на наступні питання експериментатора. У відповідях дитини повинна оцінюватися не мова, а зміст придуманої гри. Запитуючи дитину, необхідно допомагати їй, постійно задавати наводящі запитання, які, однак, не повинні підказувати відповідь.
Придумана дитиною гра за певними критеріями в сумі може дістати від 0 до 10 балів. І на основі загального числа отриманих балів робиться висновок про рівень розвитку фантазії:
10 балів – дуже високий рівень;
8–9 балів – високий рівень;
6–7 балів – середній рівень;
4–5 балів – низький рівень;
0–3 бала – дуже низький рівень.
Дані проведеної діагностики у відсотковому відношенні показали:
• дуже високий рівень – 10%;
• високий рівень – 15%;
• середній рівень – 43%;
• низький рівень – 20%;
• дуже низький – 12%.
Щоб оцінити рівень творчого потенціалу, вміння приймати нестандартні рішення, була проведена діагностика «Творчий потенціал» (Додаток В). Учні вибрали один із запропонованих варіантів поведінки в конкретних ситуаціях. Загальна сума набраних балів показала рівень творчого потенціалу:
49 і більше балів. У вас закладений значний творчий потенціал, що представляє багатий вибір творчих можливостей. Якщо ви на ділі зможете застосувати ваші здібності, то вам доступні найрізноманітніші форми творчості – високий рівень.
Від 24 до 48 балів. У вас цілком нормальний творчий потенціал. Ви маєте ті якості, які дозволяють вам творити, але у вас є й проблеми, які гальмують процес творчості. У всякому разі, ваш потенціал дозволить вам творчо виявити себе, якщо ви, звичайно, цього побажаєте – середній рівень.
23 і менше балів. Ваш творчий потенціал, на жаль, невеликий. Але, може ви просто недооцінили себе, свої здатності? Відсутність віри у свої сили може привести вас до думки, що ви взагалі не здатні до творчості. Позбудьтеся від цього й у такий спосіб вирішіть проблему – низький рівень.
Дані проведеної діагностики у відсотковому відношенні показали:
• високий рівень – 22%;
• середній рівень – 41%;
• низький рівень – 37%.
Результати отримані від проведених діагностик показали, що уява учнів розвинена слабко, діти практично не вміють фантазувати або бояться цього, хоча закладеного творчого потенціалу досить у кожній дитині. Потрібно тільки трохи допомогти їм розкритися.
Із цього можна зробити висновок: необхідно уроки трудового навчання будувати так, щоб кожна дитина відчула себе генієм, змогла реалізуватися як творча особистість.
Мета нашої роботи: Розкриття творчого потенціалу дитини, розвиток її творчих здібностей шляхом залучення у творчу діяльність на уроках трудового навчання.
Це цікаво:
Прийоми активізації інтелектуальної діяльності учнів на уроках історії
Формування інтелектуальних вмінь та навичок в процесі викладання історії, складний і багаторічних процес, який ускладнюється з кожним етапом розумового розвитку. Той же рівень аналізу, систематизації, узагальнення та порівняння зростає. Тому вчитель поряд з процесом навчання і формування повинен пр ...
Дослідно – екпериментальна робота
Мета: виявити рівень знань з народної музичної та пісенної творчості, знання про народні музичні інструменти, обряди, звичаї, традиції. Для проведення експериментальної роботи виділено експериментальну та контрольну групи дітей в кількості 10 дітей на одну групу. З експериментальною групою працювал ...
Експериментальне обґрунтування ефективності інноваційної
програми фізичного виховання школярів у системі соціальних антиігрових впливів
на підлітків
Вихідні показники фізично-оздоровчого розвитку школярів контрольної й експериментальної груп, які аналізувались, істотно не розрізнялися (табл. 2.3.1). Коефіцієнти варіації змінилися але несуттєво в обох групах. Виявлено зміни ростових показників респондентів у рамках дії запропонованих навчально-т ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.