виховні – формування комунікативних якостей;
розвиваючі – формування спостережливості, творчого мислення, розвиток моторики рук.
Дидактичні матеріали й інструмент: ілюстрації із зображенням білої водяної лілії, кольоровий папір, ножиці, клей.
Звуковий ряд: Ф. Лист «Ноктюрн»; П. Чайковський, «Міркування», «Пісня без слів».
Організація уроку:
При проведенні уроку клас ділиться на групи (по 4 чоловіка). Кожна група отримує свій «шматочок озера» для виконання аплікації.
Хід уроку
(Звучить спокійна музика)
Вчитель: Сьогодні, діти, ми відправимося в невелику подорож по рідній річці яка зветься… Дніпро (відповідь дітей). Закрийте очі й уявіть, що ми пливемо на човні. А навколо блакитна, прозора водичка так і хочеться занурити руку або похлюпатися у ній. А десь попереду стрибає риба, шепотить очерет. Висока стіна очеретів змінюється плаваючими округлими листочками рослин. Але особливу, незвичайну принадність тихій річковій воді надають великі білі квітки. Нам так і хочеться зірвати цю білосніжну квітку, і наша рука тягнеться до неї. Але ми не зробимо цього, ми пропливемо мимо, захоплюючись цією красою.
Відкрийте очі. Хто з вас догадався, про яку рослину мова йде?
Діти: Біла водяна лілія.
Вчитель: Правильно, діти. Ця рослина – біла водяна лілія.
(Демонструються ілюстрації.)
Вчитель: Хто з вас бачив у житті цю квітку? (Учні діляться своїми спогадами.)
Вчитель: Діти, якщо комусь із вас не довелося її бачити, знайте, що все ще попереду. Ви підростете, станете дорослими й обов'язково побачите цю квітку.
Як ви думаєте, діти, чому не можна зривати ці рослини?
Діти: Вони загинуть.
Вчитель: Ми можемо вижити лише тоді, коли ми збережемо все природне оточення. У багатьох регіонах білі водяні лілії стали рідкою рослиною, що зникає. Вона занесена до Червоної книги України. Що це за книга? Чому вона називається Червоною?
Діти: Це книга небезпеки, тривоги.
Вчитель: Отже, діти, сьогодні на уроці ми будемо грати в подорож до озера з водяними ліліями.
Прикрасимо наше озеро білими водяними ліліями. А який вид аплікації ми будемо застосовувати? Чому?
Діти: Об'ємний. Тому що елементи виробу (пелюстки) будуть приклеюватися не повністю, а частково.
Вчитель: Що вам буде потрібно для роботи? Який тип вирізання можна застосувати для виготовлення листочків, пелюсток?
Діти: Кольоровий папір – білий, зелений, жовтий, ножиці, клей. Вирізання – симетричне.
Вчитель: Які правила роботи з ножицями ви знаєте?
Учні: Техніка безпеки.
Вчитель: Отже, можна приступати до роботи. (Звучить музика. Діти виконують обрані варіанти творчості: хто вирізує лист рослини, а хто – пелюстки квітки.
У середині уроку – фізкультурна пауза під музику.
Вчитель: Діти, вийдіть, будь ласка, з-за парт. Покажіть, як квітка засинає, коли ховається сонце? (Діти сідають навпочіпки, руки нагору в замочок – бутон). А як квітка розпускається? (Діти повільно піднімаються й розводять руки в сторони.)
Підведення підсумків уроку.
Виставка робіт. Всі «шматочки озера» з'єднуються в одне ціле.
Яка група виконала роботу швидше, акуратніше, гарніше?
Це цікаво:
Соціальне навчання
У процесі соціалізації дитина засвоює велику кількість знань про суспільство, суспільні відносини, соціальні статуси і ролі, норми і правила соціальної поведінки і багато іншого. Він також набуває різні уміння і навики, які допомагають його інтеграції у суспільство. Причому найбільш інтенсивно цей ...
Комп’ютерні навчальні програми
Використання комп’ютерних програм у навчальному процесі дає змогу найбільш повно реалізувати принцип особистісно-орієнтованого навчання. Індивідуалізація процесу навчання здійснюється завдяки великому потенціалу комп’ютерних засобів щодо адаптації до потреб кожного учня. Стає можливо враховувати не ...
Роль інформаційних технологій у формуванні естетичної культури особистості
студента – майбутнього соціального педагога
У навчально-виховному процесі сучасного вищого навчального закладу формуванню художньо-естетичної культури особистості студента сприяє викладання всіх навчальних предметів. Будь-який семінар, лекція, практичне заняття має художньо-естетичний потенціал. Цьому слугує і творчий підхід до вирішення піз ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.