Естетичне виховання в ігровій формі Виноград

Педагогіка і виховання » Естетичне виховання школярів » Естетичне виховання в ігровій формі Виноград

Сторінка 1

Для розвитку сприйняття природи служить заняття по малюванню "Виноград". Діти його дуже люблять. Прикріпимо кетяг винограду так, щоб він висів перед дитиною. Потім розділимо тонкою лінією лист паперу на дві вертикальні частини. В лівій частині листу дитина малює кетяг, прагнучи вірно передати форму і колір ягід. Після того, як кетяг намальований, дитина з'їдає ягоди і в правій частині листу малює те, що залишилося - вітку. Тепер можна бачити, як прикріпляється кожна ягідка і чому вверху них більше, а внизу менше. Виявляється, гілка теж красива і від неї залежить, якої форми кетяг. Добре, якщо батьки виконують завдання паралельно з дитиною і потім порівняють результати.

На що схоже?

Дітям роздають наперед підібране коріння, спіли і зрізи деревного стовбура, овочі - картопля або морква незвичайної форми. Діти по черзі розказують, що побачив кожний: один зумів побачити у формі коріння фантастичну тварину, інший в малюнку зрізу дерева - обличчя людини, в морквині - зайчика, в картоплі - долоня з розчепіреними пальцями. Діти можуть пропонувати смішні, деколи несподівані або, на погляд дорослого, безглузді відповіді. Задача дорослого - в кожній відповіді побачити його оригінальність, похвалити дитину, а в тому випадку, якщо його порівняння не вичерпало тих можливостей, які закладені в натурі, а схопило лише одну його межу, попросити доповнити. Звичайно хлоп'ята самі із задоволенням пропонують свої варіанти.

Проводити цікаві ігри-нагляди можна удома - в той момент, коли на кухні миються овочі, цікаво розглядати їх зрізи, колір, форму.

Вглядися і розкажи

Можна придумати багато ігрових завдань з метою навчити бачити виразність і красу форм і ліній в навколишній природі.

Ось одне з ігрових завдань, воно називається "Чарівний ліс" і проводиться на ступенях мармурових сходів. Дітям пропонують подорож в чарівний, зачарований ліс. Ліс - це прожилки мармуру, розглядаючи їх, хлоп'ята, кожний самостійно і одночасно ділячись своїм "відкриттям" з іншими, відшукують казкових персонажів, силуети звірів, чудовисьок і т.д. Діти одержують повну свободу рухатися і фантазувати, кожний може проявити свої здібності.

Здатність бачити в незнайомих контурах або малюнку тріщин знайомі або фантастичні образи готує дітей до сприйняття витворів прикладного мистецтва - виробів з кераміки, вишивки, узорів на тканини, з якими вони познайомляться пізніше в музеї.

Речі, природа і люди

Ігрове заняття на тему "Речі, природа і люди - єдиний мир" починається з бесіди. Дітям пропонується питання: "Як ви думаєте, чи є що-небудь загальне між квіткою і людиною?" Діти відповідають, називаючи відмінності, і приходять до думки, що "нічого загального немає, вони зовсім різні". Їх відповіді будуються на наочному порівнянні, зовнішньому звіренні, і тому вони мають рацію - дорослий підтверджує їх правоту, продовжуючи виділяти ознаки "несхожості": "Люди носять одяг, говорять, рухаються, а квітка нічого цього не може". Але він звертає увагу дитини на будову квітки. Стебло, коріння, листя, головка - чи не можна їх порівняти з нашим тілом; стебло схоже на тулубі, коріння - ноги, листя - руки, голова - сама квітка. Крім того, усередині стебла тече сік, як кров у людини, квітці потрібне сонце, вода - його живлення; маленькі бутони навкруги великої квітки - як діти навкруги мами, якщо не буде води і сонця, квітка загине, засохне, якщо зламати стебло, йому буде, напевно, боляче, як і людині.

Це заняття дає дитині можливість вперше задуматися про будову свого тіла, відчути спільність всього живого, порушує інтерес і співчуття до живого, але слабкішому, ніж він сам. Для деяких це заняття стане початком нового захоплення - нагляду і догляду за рослинами, бажання виростити самому з насіннячка що-небудь особливе: фінікову пальму, лимон, перець.

Спільність живого і неживого

Гру-нагляд "Спільність живого і неживого" можна продовжити під час прогулянок. Якщо ви живете в селі або селищі, то, напевно, помічали, що є дуже виразні будинки. Вглядівшися уважніше, можна помітити, що в деяких вгадується схожість з людиною: стіна - це особа, вікна - очі, двері - рот. Здається, що він усміхається: це веселий, добрий, привітний будинок. А ось будинок з дахом і вікнами, що покосився, він здається нахмуреним - у кожного свій "характер".

Страницы: 1 2 3

Це цікаво:

Дослідження рівня творчості
Як відомо, творчість і творче мислення тісно взаємопов’язані. Творче мислення – це активна, цілеспрямована діяльність, в результаті якої виникає щось нове, оригінальне. Мислення і уява – однаково необхідні компоненти творчості. Тому продуктивне навчання творчості можливе тільки за одночасної активі ...

Сутність принципу наочності у навчанні молодших школярів
У початкових класах застосування наочності має на меті збагачення й розширення безпосереднього чуттєвого досвіду учнів, розвиток спостережливості, пізнання конкретних властивостей предметів під час практичної діяльності, створення умов для переходу до абстрактного мислення, опори для самостійного н ...

Особливості впровадження інновацій в українській освіті
В статті аналізується потреба та перебіг впровадження інновацій (інноваційного розвитку) в систему вітчизняної освіти; здійснюється порівняння можливостей приватних та державних закладів освіти; обґрунтовуються першочергові завдання інноваційного розвитку освіти. Розвиток вітчизняної освіти здійсню ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com