Диференційоване навчання грамоти

Педагогіка і виховання » Диференціація навчання в освіті » Диференційоване навчання грамоти

Сторінка 2

Особлива увага у роботі метод об`єднання має надаватися дійовим, активним методом формування у вчителів готовності до реалізації диференційованого навчання - розв’язуванню педагогічних задач, обговорення проблемних ситуацій, моделюванню основних елементів диференційованого навчання, педагогічним іграм, виконання індивідуальних творчих завдань.

Рекомендуємо план роботи метод об`єднання з підготовки вчителів початкових класів до здійснення до диференційованого навчання школярів.

2.3.Диференціювання домашніх завдань з математики.

Невід’ємною складовою навчального процесу є домашні завдання. Добираючи їх, класовод передбачає різні цілі:

закріплення, вдосконалення умінь,навичок учнів;

підготовку до активного сприйняття нового матеріалу;

формування загально-навчальних умінь і навичок;

розвиток творчих здібностей.

Працюючи вдома, дитина продовжує вчитися, тепер уже самостійно. тож конче необхідно якнайраціональніше організувати цей процес, зокрема дібрати завдання так, щоб вони якомога більше відповідали пізнавальним можливостям і фізичним силам молодшого школяра.

Як цього досягти? Звичайно ж передусім диференціюванням домашніх завдань. Багато пишуть і говорять про рівневу диференціацію у таких класах, при чому одні мають на увазі рівне вий підхід до змісту навчання, інші рівні – вимог до учнів за однакового змісту, треті-рівні допомоги учням у засвоєнні матеріалу.

З одного боку, рівнева диференціація має базуватися на науково-обґрунтованих обов’язкових результатах навчання, які характеризують мінімальний рівень засвоєння. З другого-викликає заперечення поширена в обігу кваліфікація цього рівня як державного стандарту. Адже державний стандарт не може орієнтуватися на найнижчий рівень. У цьому питання відсутні ще відсутні єдність думок і чіткі орієнтири для вчителів.

Міжнародне дослідження рівня знань школярів дев’яти - тринадцятирічного віку з природознавства і математики, проведені в Англії, Бразилії, Ізраїлі, Йорданії, Іспанії, Італії, Канаді, Китаї, Словенії, показали, що кращі результати виявилися в країнах з високим ступенем централізації освіти.

Вкажемо на надзвичайно продуктивну ідею, яку обґрунтував О.Я.Савченко. Йдеться про діяльність учителя у світі створення зразків для учнів у проведенні міркувань, здійснені підходів до розв’язання певних завдань, мовному оформлені, записах.

В умовах гетерогенних класів успішно виконується робота у малих групах, до яких входять школярі зрізним рівнем підготовки. Очолює таку групу сильніший учень, який виступає помічником учителя.

Заслуговує на увагу також досвід так званого народного навчання, коли учні працюють у парах і міняються ролями «вчитель-учень». Слід уважніше поставитися до досвіду С.О. Лисинкової, Ш.О.Амоношвілі, повернутися до продуктивних ідей і розробок з розвивального навчання П.В. Зонкова.

Вкажемо ще на велику освітню цінність коментованого письма. Неувага вчителів до цього виду навчальної діяльності учнів пояснюються труднощами, що супроводять його впровадження. Адже рівень підготовки й теми роботи дітей у гетерогенних класах дуже строкатий, але практика свідчить, що систематичною працею можна досягти певного «вирівнювання» школярів. Спочатку коментують завдання «сильні» учні, поступово залучаються «середні» і «слабкі». Позитивними можна вважати результати, коли кожний учень «з ходу» здатний продовжити розпочате коментування.

У новому навчальному році педагогічним радам шкіл, методичним комісіям слід посилити увагу до проблеми диференціації навчання, розглянути її в конкретному плані відповідно до умов своєї школи, не допускаючи при цьому ніякої штучності, підміни дійсного бажання.

Страницы: 1 2 

Це цікаво:

Сутність дієслова як частини мови
Усі слова мови поділяються на великі лексико-граматичні розряди — частини мови. Кожна частина мови характеризується своїми граматичними, лексико-семантичними і функціональними особливостями. Слова відносяться до певних лексико-граматичних розрядів за спільними найзагальнішими семантичними, словотві ...

Поглиблене вивчення математики
Основним завданням навчання математики в середньому закладі освіти є забезпечення рівня математичної культури, необхідного для повноцінної участі в повсякденному житті, продовження освіти та трудової діяльності. Математика є унікальним засобом формування не лише освітнього, а й розливального та інт ...

Аналіз педагогічної, психологічної, соціально-педагогічної літератури з профорієнтаційної діяльності соціального педагога
За останні роки проведено чимало дослідницької роботи, яка відображена у різноманітних наукових книгах та періодичних виданнях, присвячених проблемам професійної орієнтації. Психологи, соціологи, лікарі, педагоги спільно розробляють рекомендації, тести, користуючись якими, молода людина може з біль ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com